RSS
Понеділок, 23 червня 2025, 03:42
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 19 червня, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом із представниками місцевої влади відвідали Житомирську обласну клінічну лікарню імені О.Ф. Гербачевського, де офіційно запустили в роботу новий магнітно-резонансний томограф.
Житомирська область активно долучилась до урядової програми єВідновлення, що передбачає компенсації за зруйноване або пошкоджене житло внаслідок збройної агресії росії. Як реалізується програма в регіоні та які результати вже досягнуто — розповідає перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко.
17 червня, у рамках проєкту «Діалог влади та бізнесу» начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко привітав з прийдешнім професійним святом фермерів Житомирщини. Людей, які своєю невтомною працею поєднують в єдине ціле споконвічну любов до рідної землі, добробут української економіки та основи продовольчої безпеки не лише українців, а й світу.
09 червня в Житомирі відбувся культурно-духовний захід «Під Покровом Святого Пантелеймона», присвячений підсумкам регіонального етапу конкурсу Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Цей день став символом шани й подяки тим, хто щоденно стоїть на варті людського життя, об’єднуючи професіоналізм, жертовність та щиру турботу про ближнього.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Повертається додому місцевий чиновник, добряче хильнувши з колегами: - Ллл-ллл-люссссся, я ссс-ссс-сеня взагалі не пив! - От...

У Житомирі функціонує 120 інклюзивних груп в садочках

19.05.2025 17:06

З 19 до 25 травня в Україні проходить Національний тиждень безбар'єрності. У Житомирі особливу увагу приділяють розвитку інклюзивної освіти та створенню доступного середовища для дітей.

У Житомирській міській територіальній громаді функціонує 45 закладів дошкільної освіти (ЗДО), з яких 30 працюють з інклюзивними групами. На сьогодні у таких групах виховується 271 дитина з особливими освітніми потребами (ООП) на підставі рішень інклюзивно-ресурсного центру та заяв батьків.

У садочках Житомира функціонує 120 інклюзивних груп, у яких працює 98 асистентів вихователів:
• 36 асистентів у групах для дітей молодшого дошкільного віку,
• 33 — у групах середнього віку,
• 29 — у групах старшого дошкільного віку.
Для ефективного навчання та розвитку дітей з ООП у 43 дитячих садках облаштовано ресурсні кімнати, а в закладах №3 та №35 — ресурсні куточки.

Житомирський спеціальний заклад дошкільної освіти №59 працює як центр підтримки для таких дітей, де функціонує 8 груп для 70 вихованців.

Окрім цього, у дошкільних навчальних закладах Житомира облаштовано три кабінети масажу й лікувальної фізкультури та один офтальмологічний кабінет.

«Розвиток ресурсних кімнат, спеціальних груп і фахової підтримки педагогів — це результат цілеспрямованої роботи, спрямованої на створення рівних можливостей для всіх дітей», — говорить секретар Житомирської міської ради Галина Шиманська.

У закладах загальної середньої освіти функціонують інклюзивні класи. На сьогодні у 34 загальноосвітніх закладах навчається 598 учнів з особливими освітніми потребами.

Житомирські новини