RSS
П'ятниця, 18 квітня 2025, 12:20
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Відбулася 26-та сесія, де ключовим стало затвердження звіту про виконання Програми соціально-економічного розвитку за 2024 рік. Попри війну, минулого року вдалося спрямувати 3,5 млрд грн на оборону та ЗСУ, збудувати фортифікації (понад 2 млрд грн), передати тисячі дронів та сотні авто, укріпити критичну інфраструктуру, підтримати ветеранів, залучити 1,8 млрд грн міжнародної допомоги та забезпечити зростання експорту на 45%. Значні кошти інвестовано в медицину та освіту.
На Житомирщині відбулося виїзне засідання комітетів Верховної Ради. Начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко обговорив з народними депутатами наставництво — важливу форму підтримки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це можливість для дитини мати поруч дорослого друга й порадника, особливо перед виходом у самостійне життя. Під час діалогу напрацювали низку рішень, які дозволять зробити механізм наставництва простим, зрозумілим і безпечним.
Сьогодні, 04 квітня, у Житомирській ОВА відбулася нарада щодо реалізації державної Стратегії ветеранської політики. Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, разом з Міністром у справах ветеранів України Наталією Калмиковою, народними депутатами, а також керівниками громад і районів обговорили найбільш актуальні питання, від яких сьогодні залежить активне та повноцінне життя наших ветеранів.
Сьогодні, 02 квітня, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко та Начальник Житомирського військового інституту імені С.П.Корольова Андрій Слюсаренко підписали меморандум про співпрацю між установами. Цей документ стане ще одним важливим кроком до зміцнення нашої обороноздатності та безпеки.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Чиновник запізнився на роботу та змушений писати пояснювальну записку: - Я прийшов на роботу о 10-00, а не в 09-00, тому що до 10-00...

В Житомире Министр образования и науки Украины общался с педагогами области

13.06.2014 16:52

О ключевых моментах реформы в области образования рассказывал Министр образования и науки Украины Сергей Квит на встрече с педагогами области.

«Общество всегда переживает за систему образования», - отметил чиновник в начале своего выступления. Ведь зал телецентра в Житомире (помещение ЖОДТРК) была полностью заполнена учителями и преподавателями, которые приехали из разных районов нашей области. На встречу с Министром посетили и школьники и студенты, которые задавали вопросы не менее активно своих педагогов. Участие в общении Сергей Квит с педагогами также принимали первый заместитель председателя областного совета Владимир Арешонков и заместитель председателя - руководитель аппарата облгосадминистрации Ирина Супрун.

Реформа отрасли образования предусматривает три составляющие: законопроект о высшем образовании, среднем образовании и о науке и научной деятельности. В системе среднего образования (школы) еще много вопросов, которые требуют системного подхода и изучения, обсуждения с экспертами. Планируется создание органа при Министерстве, так называемого общественного совета, который будет рекомендовать и рецензировать учебники для школ. Ведь последние редакции многих учебников имеют немало ошибок различного характера. Также Министр анонсировал, что в будущем будет отменен грифования книг для обучения именно Министерством образования и науки Украины, эти полномочия при университетах могут быть переданы в ученых советов.

Больше всего внимания Сергей Квит уделил разъяснению законопроекта о высшем образовании. По его словам, высшее образование устанавливает рамки для средней. В реформировании высшего образования есть три важнейших аспекта: введение в университетах академической, организационной и финансовой автономии; интеграция образования и науки; глубокое изучение английского языка.

«В украинском обществе есть феномен - наши выпускники вузов очень конкурентоспособными. Они знают и умеют то, почему их не учили в университетах », - отметил чиновник.

Среди задач номер один в реформировании высшего образования Сергей Квит называет научные исследования: «Учебный процесс должен быть организован вокруг научных исследований».

В Украине на сегодня более 800 высших учебных заведений, из которых более 200 это университеты. По мнению Министра образования и науки, Украине экономически может позволить себе не более 40 университетов.

В итог встречи с житомирскими педагогами Сергей Квит поблагодарил за дельные вопросы и призвал к активному обсуждению и предложений всех аспектов в области образования.

Житомирські новини