RSS
П'ятниця, 19 квітня 2024, 16:23
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Десь у Житомирі після чергових реформ уряду країни Дружина чоловікові: - Ти навіщо взяв новий пакетик з чаєм? - У старого вже...

В Житомире почтили память жертв Голодомора

22.11.2014 22:30

Жителей Житомирщины объединяет общая история, в которой, кроме побед и достижений есть трагические страницы. О многих мытарств своего народа мы узнаем из учебников и архивных документов. Помня о прошлом, мы сохраняем генетическую связь между поколениями и стараемся не допускать роковых ошибок в будущем.

Сегодня, 22 ноября, во всех городах и селах нашей области почтили память жертв голодомора 1932 - 1933 годов. Уже традиционно к памятному знаку «Суммирующий Ангел» в Житомире в этот день пришли представители власти, духовенства и общественности. Люди собрались здесь, чтобы во время митинг-реквием и панихиды вспомнить всех, кто умер в мирное время от голода.

Председатель облгосадминистрации Сергей Машковский в своем выступлении отметил: «Мы собрались здесь, чтобы почтить светлую память всех наших соотечественников, которые стали жертвами голодомора 1932 - 1933 лет. Эта болезненная тема замалчивалась советскими историками и только после обретения Украиной независимости мы узнали страшную правду о все ужасы, которые творились на территории нашего государства и области. К сожалению, реальное количество жертв этой трагедии точно неизвестна. Только на Житомирщине от голодомора пострадали 850 населенных пунктов, 18 из которых уже нет на карте. Исследователи установили 40 тыс. Имен жертв трагедии и обнаружили 76 мест массовых захоронений жертв голода. С каждым годом все меньше остается живых свидетелей трагедии. Я низко кланяюсь тем, кто прошел через этот ад. Вечный покой всем, кто принял мученическую смерть. Пусть души умерших знают, что мы о них помним».

Участники митинга присоединились к общенациональной минуте молчания и приняли участие в акции «Зажги свечу памяти».

Напомним, что все траурные мероприятия проходят в соответствии с Указом Президента Украины Петра Порошенко № 830/2014 «О мероприятиях в связи с Днем памяти жертв голодоморов» от 29 октября 2014 года.

Житомирські новини