RSS
Четвер, 5 грудня 2024, 23:31
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 29 листопада, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом зі своєю заступницею Наталією Арендарчук та керівниками структурних підрозділів ОВА провели зустріч із керівництвом АТ «Державний ощадний банк України». Ключовою подією зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю між Житомирською обласною військовою адміністрацією та Ощадбанком.
З 12 листопада Головне управління Національної поліції в Житомирській області очолив полковник поліції Олександр Ковтун. Раніше він перебував на посаді начальника Управління дізнання Національної поліції України.
Сьогодні, 19 вересня 2024 року, в Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегацією Естонського центру міжнародного співробітництва з розвитку (ESTDEV).
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Дмитро Погреблян
У сьогоднішніх реаліях наш звичний спосіб життя швидко починає змінюватись.

У сьогоднішніх реаліях наш звичний спосіб життя швидко починає змінюватись. Бо ніхто не міг подумати...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Десь у Житомирі після чергових реформ уряду країни Дружина чоловікові: - Ти навіщо взяв новий пакетик з чаєм? - У старого вже...

Житомир, Сергій Борисенко: Закон розпочне діяти тільки після виконання його умов у повному обсязі

12.02.2014 20:19

На цьому сьогодні, 12 лютого, наголосив заступник прокурора області Сергій Борисенко під час брифінгу із журналістами, на якому йшлося про особливості застосування Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

Сергій Борисенко підкреслив гуманний характер прийнятого Закону та  запровадження ним чіткого механізму, який забезпечує звільнення від кримінальної відповідальності та покарання осіб, які брали участь у масових акціях протесту, не допускає їх переслідування і покарання.  Водночас, дає змогу налагодити безперешкодну діяльність органів державної влади, місцевого самоврядування.

«Реалізація Закону створює правову основу для добровільного та мирного, виваженого вирішення протистоянь. А в цьому мають бути зацікавлені всі сторони процесу», - звернув увагу журналістів заступник прокурора.

Особливий акцент Сергій Борисенко зробив на тому, що Закон вводиться у дію лише після виконання його вимог в усіх, без винятку, регіонах України.

Таким чином, і відповідальність щодо його виконання покладена не тільки на прокуратуру, правоохоронні та судові органи, а й на організаторів та учасників протестів.

Він повідомив, що Законом визначено порядок звільнення від кримінальної відповідальності, покарання, а також від відбування адміністративного арешту осіб, які вчинили відповідні правопорушення з 27.12.2013 до дня набрання ним чинності, за умови, що вони пов’язані з масовими акціями.

Дія Закону розпочинається з дня, наступного за днем розміщення на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України повідомлення Генерального прокурора України про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності низки дій.

Це, по-перше, звільнення усіх зайнятих під час акцій протесту будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, щоб особи, що там працюють, мали безперешкодний доступ до робочих місць.

Також мають бути розблоковані усі транспортні комунікації на вулиці Грушевського у місті Києві, а також інші вулиці, площі в усіх інших містах, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Сергій Борисенко зауважив, що всі ці дії мають бути виконані у стислі строки. Якщо до 17 лютого 2014 року на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України таке  повідомлення про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності дій, передбачених статтею 9 цього Закону, не буде розміщено, Закон втрачає чинність з дня, наступного за останнім днем цього строку – 18 лютого.

 «У Житомирської області, на сьогоднішній день, відсутнє захоплення чи блокування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, вулиць, площ тощо»,- повідомив Сергій Борисенко.

«Разом з тим, органи внутрішніх справ області розслідують два кримінальні провадження, які, у разі введення в дію вище згадуваного Закону, будуть закриті. Це, зокрема, кримінальне провадження, розпочате за фактом замаху на захоплення будівлі Житомирської ОДА, готування до хуліганства, опору працівникам правоохоронного органу та за фактом погрози знищення майна працівника правоохоронного органу», - уточнив він.  

Сергій Борисенко підкреслив, що органи прокуратури з максимальною відповідальністю ставляться до виконання Закону.

«Для здійснення контролю та моніторингу щодо забезпечення виконання Закону на території Житомирщини, у прокуратурі Житомирської області створено робочу групу, до складу якої увійшли керівники управлінь та відділів прокуратури області. Очолив робочу групу прокурор області Валерій Шкуро», - повідомив він і додав, що робоча група постійно відслідковує ситуацію в області.

Підсумовуючи розмову на зустрічі із журналістами, Сергій Борисенко закликав засоби масової інформації донести до громадськості головне:  «Перед нами усіма – правоохоронними органами, судами, органами влади та місцевого самоврядування, а також громадськими активістами постала надзвичайна відповідальність. Йдеться про прийняття доленосних рішень наших співвітчизників, від яких залежать ще й долі їхніх родин, дітей, близьких. Сьогодні надзвичайно важливо повернутися до стабільності».

Житомирські новини