RSS
Субота, 20 квітня 2024, 15:25
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
іменинники

Демяненко Юрій Володимирович, екс-начальник УМВС в Житомирській області, полковник міліції

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Житомир, в одній із квартир міста: Знаєш, мила, досить мене пригнічувати та постійно «пиляти»! Все, набридло так жити!...

Житомирщина отримала унікальний аналізатор

15.05.2014 12:28

14 травня  Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня отримала унікальне обладнання - аналізатор біохімічний автоматичний «BioChem FC-360». Потрібно наголосити на тому, що вартість цього обладнання становить 45 тисяч євро і отримала його лікарня  від австрійського мецената Тобіаса Гроліча, який є генеральним директором ДП «Євроголд». Підприємство працює на Житомирщині вже більше десяти років,   і практично весь цей час його засновник опікується допомогою медичним та дитячим закладам області. Натомість така масштабна акція в нашій області  проведена вперше. Це стало можливим завдяки співпраці фірми «Євроголд» та АТ «Укрексімбанку». За словами керуючої Житомирською філією «Укрексімбанку» Світлани Савчук, у 2005 року банком була започаткована Всеукраїнська благодійна програма «Разом за життя».

         - У рамках цієї програми, - зазначила Світлана Василівна, - у співпраці з такими меценатами, як Тобіас Гроліч, в області проведено чимало благодійних акцій. Працівники нашого банку, а також ті клієнти, які виявили бажання долучитися до благодійної програми «Разом за життя», перераховують певний відсоток оборутку своїх доходів на  благодійний рахунок обласної дитячої клінічної лікарні. З цією метою банк виготовив банківські картки, на яких зображено маленьку чарівницю української художниці Євгенії Гапчинської. Кошти, що перераховуються за цією карткою клієнтами та співробітниками банку, спрямовуються  на рахунок онкогематологічного відділення Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні. Всього за період дії програми «Укрексімбанком» було перераховано понад 5,9  млн. гривень на користь медичних закладів України, в тому числі дитячого відділення Національного інституту раку.

За словами заступника головного лікаря з хірургічної роботи Миколи Бобра, працівники лікарні просто вражені щедрістю та благородством  пана Тобіаса Гроліча, адже вартість обладнання просто вражає – 45 тисяч євро. Тим паче, що ця сума була виділена  паном Гролічем одноосібно.

-  Колектив нашої лікарні, - зазначив Микола Дмитрович, - а також всі маленькі пацієнти та їхні батьки щиро завдячують пану Тобіасу, всій родині Гролічів за їхнє благодійництво. Прагнення допомагати хворим і нужденним  він успадкував від своїх батьків та продовжує цю благородну справу разом з дружиною Ольгою, яка є родом з Житомирщини. Саме пані Ольга виступила тією рушійною силою, за допомогою якої родина на власні кошти придбала це обладнання та передала його нашій лікарні. Ми навіть не сподівалися, що впродовж місяця наша мрія стане реальністю.

         За словами завідуючої онкогематологічним відділенням обласної дитячої клінічної лікарні Людмили Чмут, дане обладнання прийшло на заміну старому  аналізатору, який використовувався вже більше 20 років та не відповідає сучасним вимогам. 

- Аналізатор «BioChem FC-360», - зазначила Людмила Олегівна, - є високоефективним  та повністю автоматичним настільним аналізатором відкритого типу  для отримання результатів по клінічній хімії, імунології, електролітам та моніторингу лікарських засобів. Максимальна його потужність  - 360 тестів за годину.

         Аналізатор було встановлено у клініко-діагностичній лабораторії лікарні. Її завідувачка Людмила Бондарєва зазначила, що працівники лабораторії вже опановують навички роботи на аналізаторі.

-Із гордістю хочу констатувати, - наголосила Людмила Іванівна, - що подібних аналізаторів в обласних дитячих лікарнях нашої держави було всього п’ять, наш – шостий. Тому ми вже домовилися з нашими колегами з інших регіонів про подальшу співпрацю.

Сьогодні в області, зокрема, в обласній дитячій клінічній лікарні, йде наполеглива робота для покращення якості надання медичної допомоги пацієнтам. І новий аналізатор, безумовно, сприятиме цьому.

Житомирські новини