Розуміючи складність економічної ситуації в країні, важливо все ж таки сконцентрувати зусилля уряду в напрямку ліквідації боргу з відшкодування бізнесу податку на додану вартість й припинити авансове збирання податків. Про це заявляє президент УСПП, голова парламентської групи «Економічний розвиток» Анатолій Кінах.
«В умовах, коли в країні тривають рецесія української економіки й стрибки на валютному ринку, коли фактично заморожено кредитування реального сектору, промислово-підприємницьке середовище – як основне джерело наповнення державного бюджету, ефективно розвиватися не може. Бізнес сьогодні дуже потерпає від браку обігових коштів, вимивання яких частково обумовлено заборгованістю держави з відшкодування ПДВ», - каже А.Кінах.
Апелюючи до нових керівників податкової та митної служб України, президент УСПП наголошує на неприпустимості посилення фіскального тиску на підприємництво, особливо малий та середній бізнес. В умовах низької платоспроможності й ємності внутрішнього ринку розвиток малого й середнього підприємництва має принципове значення, оскільки саме МСБ створює стимули для виробництва товарів і послуг, для завантаженості великих підприємств. Тому будь-який тиск контролюючих, правоохоронних органів завдаватиме непоправної шкоди не тільки малому підприємництву, а всій українській економіці, переконаний А.Кінах.
«Україна повинна підтримати мале підприємництво, перш за все, шляхом зменшення часових, трудових та фінансових витрат підприємця на комунікацію з контролюючими органами, скорочення кількості та тривалості податкових перевірок, законодавчій, організаційній, інформаційній підтримки малого бізнесу. Така своєрідна «інвестиція» держави у розвиток українського підприємництва дозволить збільшити доходи бюджету та кількість робочих місць вже в найближчій перспективі», – резюмував народний депутат.