RSS
Неділя, 15 вересня 2024, 10:48
Суспільно-інформаційний ресурс громади
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Олена Рибчинська
Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років?

Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років? Сьогодні в українських соцмережах та ЗМІ активно обгово...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- - Алло, це пожежна частина? -Так!  - У мене в кімнаті - велика пожежа, рятуйте! - Скажіть, де ви знаходитесь територіально? - У...

Ворожіння на Івана Купала

14.06.2014 22:49

Ворожіння на Івана Купала люблять всі дівчата. Адже це хвилююча і захоплююча традиція - передбачати своє майбутнє. 

Свято Івана Купала відзначають з 6 на 7 липня, це один з найяскравіших і містичних старослов'янських свят - день Любові, Вогню і Води. З цим днем ​​пов'язані численні обряди, повір'я і легенди. У ніч на Івана Купала ворожили, палили багаття, пускали вінки по воді і шукали квітку папороті.

Купальські ворожіння можна проводити цілий тиждень до Петрова дня (12 липня).

Ворожіння на Івана Купала на травинках
Для цього гадання потрібно зірвати недалеко від будинку дві травинки трохи різної довжини з довгими і вузькими листям. Та, що коротше - символізує дівчину, достовірніше - хлопця. Травинки потрібно закріпити нерухомо кінцями вниз в тріщині стелі або балки перекриття. Коли травинки почнуть підсихати, то будуть скручуватися і займуть певне положення відносно один одного. Це положення і вкаже тобі на справжні почуття тієї людини, на якого ворожила.

Ворожіння на Івана Купала на папороті
Кажуть, що в ніч Івана Купали папороть розцвітає чарівним квіткою. І на Русі ворожили на папороті, коли дівчина утруднялася вибрати з претендентів на руку і серце. Для ворожіння збиралися в лісі великою компанією рівно опівночі. Знайшовши зарості папороті, потрібно було зірвати стільки гілочок, на скільки хлопців збиралася дівчина гадати. Кожну гілочку для вірності можна було помітити - адже гілочка символізувала певну людину. Після цього дівчата йшли до річки або водоймища і, стоячи біля краю води, опускали гілочки у воду. Притиснувши папороть рукою до дна, різко відпускають руку. Та гілочка, яка спливе раніше всіх і вкаже на обранця, з яким буде довге і щасливе життя. Це гадання вважалося дуже правдивим, - адже в ніч Івана Купала рослини вміють говорити, відкриваючи всі таємниці.

Ворожіння Івана Купала на квітах
Налий в широкий таз або діжку води і візьми дві квітки, відірвавши попередньо стебла і залишивши тільки головки. Опусти квіти на воду і залиш їх плавати. Якщо квітки будуть плавати поруч - готуйся грати весілля, розійдуться в різні сторони - бути сварок і розлуці. Для цього ритуалу найкраще використовувати квіти ромашки, які здавна вважалися самими підходящими для ворожінь.

Ворожіння на Івана Купала на вінку
У свято Івана Купали дівчата звивали вінки з квітів і трав, щоб увечері пустити їх у воду. Так можна було гадати на Івана Купала на любов і заміжжя. Чий вінок тонув, тій дівчині в майбутньому році не судилося вийти заміж, її чекала розлука з коханим.

Ворожіння на Івана Купала зі стрибків через багаття
Стрибали через багаття у святкову ніч наші предки не тільки заради розваги. За стрибків через палаюче полум'я гадали: вдалий стрибок, при якому не буде іскор, а стрибучий не буде палити собі ніг, віщує вдалий рік, здоров'я і можливу весілля.

Житомирські новини
Теги: