RSS
Неділя, 15 вересня 2024, 09:40
Суспільно-інформаційний ресурс громади
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Олена Рибчинська
Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років?

Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років? Сьогодні в українських соцмережах та ЗМІ активно обгово...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Житомирянка пообіцяла зробити сюрприз свому коханому та сину. Каже, відверніться і рахуйте до 30... Відвернулися, порахували,...

Микола Костриця: Коли Житомир наздожене велосипедний Амстердам?

02.05.2015 20:47

Житомир, новини - Про перспективи розвитку велотранспорту і велоінфрасруктури в Житомирі інтерв’ю у газеті «Місто» з членом міськвиконкому та членом велоклубу «Velo.zt.ua» Миколою Кострицею.

- Пане Миколо, нещодавно у ЗМІ з'явилася новина, що Житомир увійшов до числа шести міст України, у яких розпочато роботу зі створення велосипедної концепції міста, а куруватимуть проект експерти з Асоціації велосипедистів Києва. Розкажіть, як це сталося?
- Перш за все треба сказати, що Житомир за останні роки стає все більш європейським містом у контексті того, що збільшується кількість велосипедистів. Нам ще далеко до Амстердама, Ротердама, Копенгагена та інших міст, де велосипедистів більше, як машин, але акценти таки зміщуються. Велосипед є найбільш швидким, економним та екологічним видом транспорту для будь-якого міста.
З іншого боку, ми бачимо, що в Житомирі велосипедисти мають багато проблем: погані дороги, відсутність велодоріжок та велопарковок, є прояви неповаги до велосипедистів з боку інших учасників дорожнього руху. Тобто місто геть не пристосовано для безпечного і комфортного пересування велосипедистів. Так само, якщо про ремонт доріг у нас ще говорять, то про ремонт тротуарів - дискусія не піднімається.
Власне, місто починається з комфорту для пішоходів, велосипедистів, потім для громадського транспорту, а вже далі ¬ для автомобілів. Тому у колі велоактивістів ми не раз шукали відповідь на питання: що потрібно зробити, щоб місто ставало для велосипедистів більш комфортним? Так виникла ідея розробити стратегічне бачення розвитку велоінфраструктури міста. Сьогодні співпала у часі гарна нагода актуалізувати питання, плюс з’явилося більше людей, які готові просувати цю ідею, робити реальні справи.
Так сталося, що в цьому році Асоціація велосипедистів міста Київ проводила конкурс проектів розвитку велоінфрастуктури у містах України та обіцяла для реалізації найкращих проектів залучати добре підготовлених експертів. Ми побачили таке оголошення і разом із міськ­радою, яка підтримала велоактивістів, долучилися до проекту.
Зараз управління капітального будівництва Житомирської міської ради якраз працює над концепцію реформування транспортної мережі міста і може врахувати потреби велосипедистів. Тобто вийшов гарний збіг обставин. У столиці зрозуміли, що житомиряни готові до змін. Ми стали одними із тих, кому надають нині допомогу експерти.

- Але ж у Києві велоінфраструктура теж не найліпша…
- Так. Київ не є взірцем у розбудові інфраструктури, але є у киян оптимізм та розуміння проблем. Також експерти, які допомагають нам реалізувати проект, навчалися у Німеччині, вони вивчали європейський досвід.

- Що входить в поняття розбудова велоінфраструктури?
- Ми працюємо над комплексним документом, який буде враховувати створення велосмуг, велодоріжок, велопарковок, знакування маршрутів, рекреаційні велосипедні маршрути і так далі. Проект вже є у чорновому варіанті і представимо його на Велодень - 30 травня. Вже як остаточний документ, він потім повинен пройти через розгляд у міськраді, тобто набути офіційного статусу. Сподіваюся, що це станеться до осені цього року.

- Скільки коштів знадобиться для реалізації програми?
- Ми на тому етапі розробки, коли бюджет ще не виливається у конкретні цифри. Розвиток велосипедної інфраструктури буде пов’язано із комплексною програмою розвитку транспортної мережі міста, отож виокремлювати кошти недоцільно. Наприклад, зараз іде мова про запровадження одностороннього руху по вулицях Київська та Котовського. Тобто буде перероблятися дорожнє покриття, по новому визначатимуться тротуари для пішоходів, смуги для велосипедистів та для автомобілів.
Загалом місто Житомир є достатньо компактним, вулиці не широкі, тому сподіватися на окремі велодоріжки у більшості випадків нам не доводиться. Частіше за все це будуть визначені смуги сумісні зі смугами для громадського транспорту, де заборонено рух приватних автівок. Проте передбачаємо вузлові станції та з’єднання всіх околиць міста з центром. Звісно, це буде зроблено не за один рік, можливо, за 5-7.
Хтось скаже, що зараз не найкращий час, щоб впроваджувати велоконцепцію, але перші кроки робити можна.

- Пане Миколо, чи буде залучатись громадськість до обговорення проекту?
- Ми абсолютно відкриті до співпраці. Робочі засідання групи анонсуємо у соцмережі. Робота кипить. 30 травня, під час презентації проекту, плануємо провести й громадське обговорення його. Врахуємо всі побажання того, як має виглядати наше місто через 10 років. Постійно плануємо проводити і аналіз ефективності програми, вносити корективи.

- Ще такий момент, як ставлення громадян до правил дорожнього руху і т.ін. Чи не стане менталітет окремих громадян перепоною на шляху гарних починань?
- Сподіваюся, що ні. Звичайно, потрібно вже зараз проводити інформаційні та промоційні заходи, співпрацювати з освітянами, працівниками ДАІ. Це робота не одного дня. Тут треба проводити і вивчення правил у школах, роз’яснення серед громадян тощо. Також сподіваюся, що буде прийнято закон, коли фотофіксація порушень правил дорожнього руху буде підставою для покарань.
Ми маємо прийти до того, що всі учасники дорожнього руху будуть користуватися тим, що визначено для них: перехожі ¬ тротуарами, велосипедисти – велосмугами, водії авто – відведеним їм відрізком дороги, а разом всі поважатимуть одне одного.

Ярослава ПОЛІЩУК, газета «Місто»

Житомирські новини