RSS
Неділя, 15 вересня 2024, 09:29
Суспільно-інформаційний ресурс громади
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Олена Рибчинська
Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років?

Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років? Сьогодні в українських соцмережах та ЗМІ активно обгово...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Сидит девушка в кафе на Михайловской и пьет ароматное кофе. Вдруг подходит к ней депутат и говорит: «Девушка, можно я за...

Олена Кропачова: Житомирська область ще не брала участі у спортивних змаганнях з фігурного катання, але ми все виправимо!

16.02.2015 11:29

На початку 2015 року відкрили Житомирське обласне територіальне відділення Української федерації фігурного катання. Відтепер місцеві фігуристи можуть серйозно займатися спортом під керівництвом професійних тренерів. Досі фігурне катання на Житомирщині було аматорським спортом. Про це розповіла Олена Кропачова, голова Житомирського обласного територіального відділення Української федерації фігурного катання

- Що стало поштовхам до створення відділення національної федерації?
- Досі фігуристи нашої області брали участь лише в аматорських змаганнях. Ми відкрили територіальне відділення, щоб розвивати фігурне катання на Житомирщині як спорт. Так у січні 2015 року було створене Житомирське обласне територіальне відділення Української федерації фігурного катання. Це всеукраїнська національна спортивна федерація, яка готує спортсменів з фігурного катання вищого рангу.

- Які плани на найближче майбутнє?
- Відкриття територіального відділення – це лише перший крок на шляху до справжнього спорту, попереду ще багато роботи. Наступний крок – це створення груп фігурного катання і щоденна праця.

Щоб виростити справжнього спортсмена, потрібні роки. Для цього насамперед потрібна навчальна база, з якою зараз проблематично. Ми маємо комерційну ковзанку, на каток заходимо не щодня. Ми вдячні «Ice Line» за те, що для початківцям потягом першого місяця занять роблять знижку. Однак цього недостатньо, щоб ростити спортсменів. Потрібні щоденні години праці на ковзанці. Ми до цього прагнемо. Поки що все на плечах батьків. Хотілося б отримати, звісно, підтримку з боку держави. Хоча й своїми силами справляємося – набираємо групи, запросили кваліфікованих тренерів і працюємо.

- В яку копійку це батькам влітає?
- Участь у спортивних змаганнях з фігурного катання в Україні безкоштовна, але щоб пройти відбір, дитина повинна мати певний рівень підготовки. Аматорські змагання відбуваються за рахунок батьківських внесків (близько 400-600 грн.)

Якщо ж говорити, про каток, то вихід на кригу коштує 15 грн. для початківців, але лише перший місяць, тобто 120 грн. за 8 занять. Це акція, яку влаштував «Ice Line», щоб залучити дітей займися фігурним катанням.

- Є шанси, що держава якось підтримає цю ініціативу?
- Ми дуже сподіваємось на відкриття дитячої спортивної школи фігурного катання в Житомирській області. Це специфічний вид спорту, для якого потрібна база, і щоб вона існувала, необхідна підтримка з боку держави. Однак зважаючи на сьогоднішню ситуацію в країні, ми не претендуємо й навіть не сподіваємося на це. Україна зараз має зовсім інші пріоритети…

- З якого віку діти можуть починати навчання?
- Якщо говорити про спорт і можливість брати участь у спортивних змаганнях, вік від 4 до 6 років – це «золотий час» для початку тренувань з фігурного катання. При чому займатися потрібно саме змалечку і працювати з професіоналами. У нас є професійні тренери, ми працюємо з майстром спорту та кандидатом у майстри спорту. Діти потрапляють до надійних педагогів. З аматорськими тренуваннями простіше – вікових обмежень немає.

- Багато переможців вже є?
- У нашій команді є переможці багатьох міжнародних та всеукраїнських аматорських змагань різних років. Характерним є те, що Житомир не повертається без медалей зі змагань. І це дуже приємно. Тому ми вирішили, що пора рухатися в напрямку спорту. З цією метою ми й відкрили відділення федерації – щоб мати можливість брати участь у спортивних змаганнях і розвивати фігурне катання в області. Для цього потрібна кваліфікація, тобто потрібно працювати з тренерами з федерації.

- Як швидко сподіваєтеся отримати перші результати?
- Щоб отримати перші спортивні надбання й нагороди потрібно попрацювати не менше року. Досвід інших регіонів показує: дитина, яка приходить на ковзанку в 4 роки і щоденно тренується, вже за рік може брати участь в етапах Кубка України з фігурного катання. Я дуже сподіваюся, що наступного року Житомирська область зможе представити себе на цих змаганнях.

- Скільки разів на тиждень дитина повинна тренуватися?
- Діти відвідують групи 3 рази на тиждень, хоча серйозний спорт передбачає щоденні заняття. Ми починаємо поступово – спочатку група, яка ходить раз на тиждень. Будуть бажаючі, зробимо щодня. Це залежить від кількості дітей, а також спроможності батьків. Наші діти по-справжньому працюють: вони тренуються півсуботи і в неділю до вечора, а в понеділок о 7-й ранку треба збиратися до школи. Це нелегко для них.

- Якщо хтось бажає зайнятися фігурним катанням на будь-якому рівні – аматорському чи професійному, до вас можна звертатися?
- Звісно! Ми запрошуємо всіх тренуватися з нами. Якщо батьки хочуть, щоб дитина була здорова, щоб у неї вироблявся спортивний характер, приходьте до нас. Звертайтеся за адресою: м. Житомир, вул. Кибальчича, 9, або телефонуйте: (067) 274 51 39. Наші контакти є також у соцмережах.

Людмила САЙКО

Житомирські новини