RSS
Субота, 12 жовтня 2024, 15:27
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 19 вересня 2024 року, в Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегацією Естонського центру міжнародного співробітництва з розвитку (ESTDEV).
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Дмитро Погреблян
Марк Рютте – новий генеральний секретар НАТО

Марк Рютте – новий генеральний секретар НАТО, заявив, що Україна є пріоритетом для останнього....

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Олена Рибчинська
Вибори під час війни: що насправді думають українці?

Незважаючи на те, що президентський термін Володимира Зеленського 20 травня 2024 року добіг кінця,...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Cидить місцевий чиновник у ресторані в центрі міста, сумний такий, голову руками підпирає. Перед ним на столі стоїть...

Житомир, Рустам Раупов: «Не можу і не буду стояти осторонь»

13.07.2015 18:08

Житомирянин Раупов Рустам Бурханович – народний депутат Верховної Ради сьомого скликання, бувший член Політради партії «Удар», екс-голова обласної організації цієї ж партії, після нетривалої перерви знову готовий включитися у політичне життя Житомирщини. Чому? Про це та багато іншого - у ексклюзивному інтерв'ю з Рустамом Бурхановичем.

- Пане Рустаме, почнемо із запитання, що цікавить усіх, хто Вас знає: "Що відбулося і відбувається з "Ударом" та чому Ви з нього вийшли?»
- Скажу відверто: на мою думку, "Удар" - як політична сила - на сьогодні практично розвалений. Сталося так, що усі здобутки партії, її авторитет були покладені на алтар мерських амбіцій лідера. Образно кажучи, уся сила паротягу була витрачена на гудок... Після того, як протиріччя у партії перейшли критичну межу, більшій частині керівників обласних організацій, серед яких і народним депутатам ВР сьомого скликання, в т.ч. і мені, нічого не залишалося як вийти з лав партії.
Після розчарування потрібен був час, аби осмислити ситуацію. Тоді про повернення в політику думки не було. Але друзі постійно телефонували і пропонували довести-таки розпочату справу до кінця. І ми почали формувати команду, кістяк якої складається із людей, які гуртувалися навколо "Удару", орієнтуються особисто на мене, з ким я працював усі ці роки, пройшов Майдан, маю стосунки на засадах взаємної поваги.
Зрозуміло, що створювати у Житомирі локальну політичну партію немає сенсу. Адже змінювати життя треба у масштабах всієї країни. Тому будемо вбудовуватися у певну політичну структуру, що ідеологічно близька нам і з якою у нас співпадають реформаторські цілі.
Наразі ми займаємося будівництвом командної структури, вивчаємо настрої людей, здебільшого на особистих з ними зустрічах, і активно включимося в виборчу кампанію органів місцевого самоврядування.

- Які українські політичні проекти Вам найбільш симпатичні?
- Мені симпатизують декілька проектів, які направлені на розбудову суспільства, забезпечення прав і свобод людини, сповідують європейські цінності. Наприклад, один з таких проектів "Народний контроль", лідер якої Добродомов. Цей проект зародився як громадський рух і за короткий період здобув реальну підтримку людей, набув розвитку у більшій частині України, в т.ч. активно стартував у нашій області. Люди переконалися, що висока моральність спілчанців "Народного контролю", їхні ділові якості і професіоналізм дозволяють вирішувати насущні проблеми пересічних громадян. Народження знизу за ініціативи і підтримки людей, а не за вказівкою згори, гарантує "Народному контролю" ефективну діяльність.
Партії лідерського типу живуть рівно стільки, скільки лідеру вистачає сил, амбіцій, фінансів і розумових здібностей. Щоб лідерові серйозної політичної сили витримувати сьогоднішній темп, треба бути людиною, яку, як кажуть у народі, Бог поцілував. Таких, погодьтесь, - одиниці.
Мені симпатичний "Укроп" ("Українське об'єднання патріотів"), якого пов'язують із Коломойським. Я свідомий того, що за всіх рівних умов, у Коломойського теж був вибір: іти з Україною чи спостерігати збоку. Його вибір не можна не поважати. Мирне життя не тільки у Дніпропетровській області, але, за великим рахунком, на значній території України у той критичний момент залежало саме від дій Коломойського.
Маю глибоке переконання: ідея українського патріотизму приречена на успіх. Події останніх півтора року показали, що, здавалося б, напівзабуте почуття патріотизму, насправді, є у переважної більшості українців, і воно сьогодні заявило про себе на увесь світ та стало часткою свідомості українців. Патріотизм – це і є національна ідеологія, про яку наші політики раніше лише говорили та перебували у її пошуку.
Я завжди наводжу приклад партій європейського толку, скажімо, ХДС. Впродовж багатьох десятиліть вони є стабільними з тієї простої причини, що опираються не на своїх лідерів як таких (вони змінюються), а, насамперед на ідеологію, що вкоренилася в людській свідомості.

- Тим не менше, без лідера політична організація не функціонуватиме. Яку роль відводите лідерам?
- Створюючи політичний проект, ставку треба робити на регіональних лідерів – яскравих і незаплямованих особистостей. Шанс на успіх мають проекти, що серйозно підкріплені системною роботою з формування своїх команд. Це по-перше. По-друге, має бути достатня ресурсна база інтелектуальних, фінансових і медійних можливостей. Сьогодні ми спостерігаємо "зіркопад" лідерів і політичних проектів. Це особливо видно за біл-бордовими кампаніями. Можу прогнозувати, що на глобальному рівні буде не менше 20-30 проектів, які спробують зайняти нішу колишніх партій. Вони розраховують на те, що увесь теперішній тягар проблем і протиріч навіть у середовищі правлячої коаліції Верховної Ради не дозволять їй пройти усю п'ятирічну каденцію.

- Виходить, що на сьогоднішнє скликання Верховної Ради очікує доля каденції нардепа Рустама Раупова? Наскільки виправданою, на Вашу думку, є часта ротація ВР?
Політичні ротації – це перезавантаження, в процесі яких проходять очищення і гармонізація суспільних відносин. Ми втрачаємо не через часті вибори, а через нерозумні рішення влади...

- Пане Рустаме, де шукати справжніх реформаторів і чи є вони серед нас взагалі?
- За останні п'ять років я познайомився практично з усіма представниками управлінських команд області і міста. І прийшов до висновку, що лише одиниці з них спроможні як слід піклуватися майбутнім Житомира і краю. А інші представники влади обтяжені зв'язками і зобов'язаннями, яких вони набралися у процесі просування по службі. Ці зв'язки і зобов'язання заважають їм бути затребуваними громадою навіть, коли вони володіють найкращими професійними якостями.
Водночас у області і Житомирі є високоморальні і професійні люди, які не хочуть входити у нинішню систему влади, де вже згадувані взаємні зобов'язання не дають можливість вирішувати проблеми громади. Хорошу і високоефективну команду можна сформувати. П'ять років ми працювали над цим завданням і одержали бажаний результат. Ми маємо однодумців, які готові працювати на засадах чесності, моральності і професіоналізму. Наша команда – це мій місток для повернення в політику.
Зрозумійте мене правильно: йду не задля власного збагачення, я прийшов у політику повністю матеріально забезпеченим. Навпаки, фінансував обласний осередок "Удару", роботу приймальні народного депутата. За свій рахунок утримував 6 особистих приймалень в області. Вважав і вважаю, що тим самим інвестую в майбутнє країни.

- Навіщо Вам, відомому підприємцю, фінансово забезпеченій людині, політика?
- Так, за свої 50 я встиг, як гласять норми самодостатньої людини, збудувати дім, виростити сад, виховати дитину. Моя небайдужа позиція полягає в тому, що хочу, аби правила довкола мого будинку, мого саду і моєї дитини змінилися на кращі. Щоб нинішньому поколінню і тим, хто прийдуть після нас, жити стало світліше.
Люблю Житомир з першого дня, коли приїхав вступати у військове училище. Красиве місто чудових людей багатьох національностей. У ньому представлені всі верстви і галузі: село і місто, промисловість і аграрна економіка. Тому за останні 20 років, як проголосують у Житомирі, такими будуть результати усіх виборів в Україні в середньому. Я просто морально зобов'язаний вкласти свої знання і досвід у розвиток Житомирщини.
До того ж, Майдан для мене не закінчився, бо не досягнуті його цілі. Я вкрай незадоволений роботою нинішнього уряду. Мене непокоять прагнення реваншу політичних сил, що довели країну до межі виживання і спричинили війну. Тому не можу і не буду стояти осторонь і спостерігати.

- Куди балотуватиметесь?
- Наша команда висуватиме своїх кандидатів у керівні органи місцевого самоврядування усіх рівнів, у т.ч. обласного і міського. Ми звертатимемося до житомирян, залучатимемо до спільного діалогу, щоб отримати мандат довіри від громади. Стосовно мене особисто, з часом повідомлю, які конкретні цілі ставлю перед собою.

- Бажаю Вам успіхів.
- Дякую.

Житомирські новини