Закон міська рада обходить стороною: як щодо звільнення, так і щодо роздержавлення газети?
Щодо роздержавлення: колектив "за", а міська рада "проти". Комунальне підприємтсво "Інформаційно-видавничий центр Житомирської міської ради" створене для випуску газети і передач міського радіо. Закон України "Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ" поширюється на газети, засновниками (співзасновниками) яких є орган державної влади/інші державні органи. Тобто газета "Місто" підпадає під роздержавлення. Закон вступив у дію з 1 січня 2016 року.
Відповідно до Закону про роздержавлення: "Органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації".
Щодо звільнення "у зв'язку із закінченням строку дії контракту": під час роздержавлення контракт повинен бути продовженим, повноваження звільняти головного редактора міська рада уже з початку року немає, як і призначати.
Згідно статті 36 КЗПП України "...У разі реорганізації підприємства (злиття, приєднання, поділу, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується". Мій контракт по Закону повинен бути продовженим, незважаючи на бажання, тобто небажання керівництва міської ради. Під час реорганізації підприємства звільнення чи нове призначення керівника - це є порушенням Закону. Але чомусь іншої думки представники органу місцевої влади. Чому? Все просто: якщо ми роздержавимося, то газета стане приватною. Та ще і під керівництвом головної УКРОПівки. Хіба очільники міста це допустять?
Щодо майбутньої діяльності підприємстсва: Якщо міська рада й надалі наполягатиме на тому, що газета "Місто" наче-б-то не підлягає роздержавленню - підприємство має бути ліквідовано, а все її майно стане для когось ласим шматочком. "Неподання засновником (співзасновниками) друкованого засобу масової інформації заяви про перереєстрацію відповідного друкованого засобу масової інформації є підставою для визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації недійсним" - стаття 11 пункту 2 Закону "Про роздержавлення державних та комунальних друкованих ЗМІ".
П.С.: Сьогодні мій останній робочий день. Швидко пролетів час....
Займатимусь поки-що виключно УКРОПом: партбудівництвом, втіленням нових проектів, підготовкою до виборів у Верховну Раду.
УКРОП не впустили в міську раду, бо не вистачило 60 голосів, але ми знаємо, що ще більше голосів просто вкрали.
Очільниця УКРОПу не може бути головним редактором комунальної газети, бо бачення у висвітленні роботи діяльності влади розходяться, як і політичні інтереси.... Зате очільниця УКРОПу якщо ще вчора була лояльною щодо критики влади, то тепер повністю незалежна у своїх висловлюваннях.