RSS
Субота, 20 квітня 2024, 11:02
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
іменинники

Демяненко Юрій Володимирович, екс-начальник УМВС в Житомирській області, полковник міліції

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Заходить житомирянка в рибальський магазин та запитує продавців. - Скажіть будь ласка, у вас вудки для лову риби є? -...
Олена Галагуза
Інший формат Дня Незалежності у Житомирі 08.24.2014 - 18:28

Напередодні найбільшого державного свята в Україні дивуюся – дослівно – «сценарію проведення урочистої церемонії покладання квітів з нагоди Дня незалежності України 24 серпня 2014 року».

У розкладі заходів, які стартують о 8-20, стандартний опис ключових персон: “збираються представники органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, студентська молодь у національному вбранні та національною атрибутикою, громадськість”.


Кількасот житомирян прийшли, аби о 8-30 взяти участь у молебні біля стели Героям Небесної сотні (цікаво, що першим молитву читав Никодим із Московського патріархату, а Ізяслав з Київського патріархату говорив про загарбників і війну). Стелою цей витвір народної творчості назвати тяжко, а радше фотовиставкою. Скільки часу минуло – досі у Житомирі немає адекватного пам’ятного знаку для вшанування, хоча безліч організацій ініціювали збір коштів, оголошували конкурси. Питання досі не вирішене, а спекуляції довкола нього тривають.


Далі, за сценарієм, шикування колони, урочиста хода, покладання квітів. Щорічно “квітковий” маршрут не змінюється. Безумовно, Чорновіл, Грушевський і Шевченко – видатні постаті. Але чому забули про наших земляків, які загинули за Україну?


Прокрутимо годинникову стрілку назад. О 7-45 мені зателефонувала в.о. міського голови Любов Цимбалюк і перепросила, що не зможе підійти до дошки Ольжича через погане самопочуття (вона, нагадаю, єдина, хто прибіг до управління міліції, коли звідти ледь не виносили кількагодинного головного міліціонера області). Любов Володимирівна, зважаючи на стан здоров’я, не була присутня і на інших заходах. О 8 ранку поза маршрутом тут зібралися представники Організації Українських Націоналістів, заступник міського голови Олександр Бочковський, голова Богунської районної ради Людмила Янушевич і голова облдержадміністрації Сергій Машковський. Завітали і житомиряни, які завжди долучаються до подібних зустрічей (хочу зауважити родину Лущуків).


За кілька днів до 24 серпня я особисто зверталася до радника голови ОДА Володимира Михальця втрутитися у ситуацію щодо патріотичного маршруту. Телефонувала йому у суботу, 23 серпня, але не пощастило почути цей голос з нотками діловитості. Напередодні, правда, відказав, що це не є його компетенцією, - і на тому дякую. Тоді переадресація керівникам міста та області – вони реагують швидко і дотримали цього разу слова.


Аби наступного разу якась подія знову не перетворилася на головний біль для небайдужих, а мобільні посадовці не вживали “пігулок” для хутенької корекції проблеми, необхідно заздалегідь подбати про рішення. Варто розробити принципово інший патріотичний шляхівець з акцентом на місцевих героїв. Саме це і передбачає відродження національної пам’яті.

Житомирські новини