RSS
Четвер, 28 травня 2020, 08:16
Суспільно-інформаційний ресурс громади
За попередніми підрахунками спеціалістів, за час роботи конверту у 2019-2020 роках через нього пройшло понад 200 мільйонів гривень.
Окремо Голова Служби безпеки ознайомився з рівнем матеріально-технічного забезпечення Житомирського обласного управління та умовами роботи в ньому. 
Діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого займалися збутом наркотиків і психотропів, блокувала Служба безпеки на Житомирщині. 
Участь у прямому ефірі сьогодні, 14 травня, взяла заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко.
Микола Череднік
Про вибори

Зовсім скоро закінчиться виборча кампанія. Дуже хочеться, щоб разом із нею закінчилася ера старої по...

Andrey Sobolev
Чи «доросли» Україна та українці до подвійного громадянства?

За Основним Законом нашої держави, в Україні для наших співгромадян закріплено принцип єдиного грома...

Мірон Степанюк
Международная организация InformNapalm бьет тревогу: Россия прямо угрожает независимости и суверенитету Беларуси

В белорусской службе международной организации InformNapalm заявляют, что независимость страны - под...

Irinka Belova
Чому Росія хоче звинуватити Україну в тиску на свободу слова

За роки війни на Сході Україна відчула гострий всебічний тиск агресора, спрямований на формування не...

Віктор Мельниченко
У Житомирі 3 тисячі вірян вшанували чудотворну Подільську ікону Божої Матері

Сьогодні православний світ святкує стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці. А кілька дні...

Житомирські новини
Начальник ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй: Довіра формується щоденною сумлінною та відповідальною роботою
Начальник ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй: Довіра формується щоденною сумлінною та відповідальною роботою
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Будучи членом Всеукраїнської асоціації із паблік рілейшнс (UAPR), отримала в користування цікаву презентацію. Від сьогодні планую серій публікацій. Зокрема, темою сьогоднішньої обрала - "Мачо відходять в минуле". Мова йде не про дискотеки та кафе, а про державний сектор, політику, бізнес.
Посміхнись  
- Житомир, в одній із квартир міста: Знаєш, мила, досить мене пригнічувати та постійно «пиляти»! Все, набридло так жити!...

Житомирський район

Житомирський район — адміністративно-територіальна одиниця у Житомирській області, районний центр розташований у Житомирі. Житомирський район, розміщений у південній частині Житомирської області, як і кожний населений пункт, територіально-адміністративна одиниця, мають свою історію, власну біографію. Населення становить 70 140 осіб (на 1.08.2013). Площа — 1441 км². Утворено 1928 року.

Географія
Район межує з Червоноармійським, Черняхівським, Коростишівським, Андрушівським, Бердичівським, Чудновським і Романівським районами, а також з містом Житомиром (яке не входить у Житомирський район, хоч і є його центром).

Територія району становить 144143 га, що становить 4,8% території області. Район розташований в двох ґрунтовно-кліматичних зонах. Південна частина відноситься до лісостепу, а північна — до Полісся.

Головні ріки — Тетерів, Гуйва (річка), Гнилоп'ять, Кам'янка, р. Шийка, Бобрівка. Протяжність р. Тетерів в межах району 43,9 км, р. Гуйва — 20,0 км, р. Гнилоп'ять — 18,2 км.

На території району розміщено 4 водосховища: Відсічне (с. Тетерівка), Денишівське (с. Дениші), Млинище (с. Млинище), Ліщинське (с. Ліщин). Загальна площа водного дзеркала цих водосховищ становить 475 га, корисна ємність — 19,89 млн м³.

Історія
22 листопада 1921 р. через Грабівку, Луку, Городище, Залізню теперішнього Житомирського району, вертаючись з Листопадового рейду, проходила Подільська група (командувач Сергій Чорний) Армії Української Народної Республіки.

Район було засновано у 1928 році, але під назвою Троянівський із центром у селищі Троянів, а пізніше перейменований у Житомирський - з 1939 р.

На початку 60-х років його реорганізовують — територія і населені пункти переходять в основному до Коростишівського територіального управління, решта до Бердичева. І лише 4 серпня 1965 року Указом Президії Верховної Ради Української РСР знову було відновлено Житомирський район з адміністративним і культурним центром як області, так і району м. Житомир. Район межує з Червоноармійським, Черняхівським, Коростишівським, Андрушівським, Бердичівським, Чуднівським і Романівським районами.

Адміністративний устрій
Адміністративно-територіально район поділяється на 1 селищну раду і 30 сільських рад, які об'єднують 90 населених пунктів та підпорядковані Житомирській районній раді. Адміністративний центр — місто Житомир[1].

Серед населених пунктів 3 селища міського типу: Озерне, Гуйва та Новогуйвинське. До районної ради обрано 62 депутати, до місцевих рад — 507.

Демографія
Населення району становить 68,5 тис. чоловік (2006), в тому числі в місцевих умовах проживають біля 300 тис. Всього нараховується 90 населених пунктів.

Транспорт
Основний транспортний вузол зв'язку розташований в м. Житомир, де перетинаються залізничні та автомобільні шляхи.

Залізничний вузол має п'ять напрямків: Коростень, Коростишів, Фастів, Бердичів, Новоград-Волинський. Щільність залізничних доріг становить 71 км/тис.м²

Територією району проходять:
2 автостради міжнародного значення — E40 (М06) (Київ — Чоп), E583 (М21) (Житомир — Могилів-Подільський);
1 автострада національного значення — Н03 (Житомир — Чернівці);
2 автостради регіонального значення — Р18 (Житомир — Попільня — Сквира — Володарка — Ставище), Р28 (Мозир — Житомир).
Загальна протяжність автомобільних шляхів на території району 492 км, з них твердим покриттям — 346,8 км.

Символіка району
Щит герба Житомирського району Житомирської області розділений на три частини: у верхній лівій частині розміщено герб м. Житомира як фактичного центру Житомирського району.

У правій верхній частині розміщено срібний ключ на тлі жовтого поля (золота нива та символ сонця) та трьох блакитних хвилястих смужок, що символізують три основні річки району – Тетерів, Гуйва, Гнилоп’ять. У нижній частині щита на червоному полі розміщено зображення патріархального дуба, який символізує як дубові лісові масиви Житомирського району, так і мудрість, поважність та вірність давнім традиціям району.
Сам щит обрамлено декоративним картушем, що сплетений із колосків жита та гілок хмелю. Картуш обвито синьо-жовтою стрічкою.

Прапором Житомирського району Житомирської області є прямокутне жовте полотнище співвідношенням сторін 2:3 з червоною облямівкою (завширшки 1/20 ширини прапора). В центрі полотнища вміщено три блакитні хвилясті смужки завширшки 1/15 ширини прапора. З лівого боку під кутом 45° розміщено срібний ключ. Кольорова гама прапора символізує: жовтий - символ сонця та хлібного поля; хвилясті сині смуги – три основні річки району – Тетерів, Гуйва, Гнилоп’ять, а також чистого повітря і мирного неба; червоний – символ благородності нинішнього населення та наших предків, ключ – символізує статус району, його ключову роль.
Обидві сторони Прапора ідентичні.

Автори:
Прищепа О.О.
Закалюжна Т.В.

Житомирські новини