Сучасну технологію гідроізоляції дахів багатоповерхових панельних будинків почали впроваджувати в Житомирі. Замість єврорубероїду на дах будуть напилювати пінополіуретан - синтетичний пористий полімер. Тонкий його шар має високу стійкість, гарні гідро- і тепло- і навіть звукоізоляційні властивості. Щільність плівки дозволяє безперешкодно по ньому ходити та обслуговувати устаткування, розташоване на покрівлях. А гарантія на покриття становить більше 30 років.
Першим будинком в місті, де випробували новий метод гідроізоляції покрівлі, стала багатоповерхівка на вулиці Котовського 71/105. Віднедавна його яскраво-червоний дах став добре помітний ще здалеку, особливо на фоні сірих сусідніх багатоповерхівок. В середу, 15 січня, відремонтовану покрівлю проінспектував міський голова Житомира Володимир Дебой, аби особисто поспілкуватися із мешканцями будинку, підрядниками та перевірити якість роботи.
- Це вдалий проект я вважаю. Хай вартість нового покриття трохи більша за ціну руберойду. Але тут і гарантія 30 років - це дуже важливо. На цей дах потрібно обов'язково повернутися навесні і подивитися, як буде працювати нове покриття. Тоді ми зможемо прийняти рішення про гідроізоляцією за цією технологією інших будинків, - сказав Володимир Дебой.
- Ця технологія сучасна, надійна і економічна. Вона застосовується для гідроізоляції навіть басейнів і при будівництві кораблів, - запевнила Світлана Півоварова, начальник управління житлового господарства Житомирської міської ради. - Для гідроізоляції дах очищується, обезжирюється і на поверхню напилюється поліуретанова піна. Вона затвердіває буквально за десять хвилин. Плівка, що утворюється, надзвичайно надійна. Гарантія на таке покриття - 30 років. Воно не лише надійно захищає від вологи і протікань, а й виконує теплоізоляційну функцію. Покриттю не страшні ні морози ні сонце, воно не горить і не плавиться.
Що цікаво, саме покриття - біле. Але йому можна надати будь-який колір за бажанням замовника.
- Так вийшло, що я обирала колір і Мені сподобався червоний. А так дах може бути синій, жовтий, зелений чи якийсь інший, - розповіла Світлана Півоварова.
Щодо вартості покриття, то площа даху - 2400 метрів квадратних. Заізолювати таку площу коштувало місту трохи більше як 500 тисяч грн. Один метр квадратний коштує 240 гривень. В той час як метр квадратний єврорубероїду коштує 150 гривень і він тримається відсили чотири роки.
Мешканці задоволені новим покриттям - дах перестав текти.
- В мене і у сусідів раніше постійно протікав дах. Зараз, на щастя, вже ніяких проблем немає, нічого не тече, - розповіла Зинаїда Миколаївна, мешканка 9 поверху будинку.
- Коли йшов дощ, то вода підтоплювала квартири не лише на останньому, а на восьмому-сьомому поверсі. Це жах, що творилося. Причому таке було майже одразу, як будинок здали в експлуатацію в 1991 році. Дах постійно латали, але це ненадовго допомагало. В нас дуже специфічний дах. Будемо сподіватися, що тепер проблему буде вирішено надовго, - каже Галина Шевчук, старша по будинку.
Цей будинок - експерементальний. Якщо все буде гаразд, згодом таке покриття може з'явитися й на інших панельних будинках Житомира. За словами Світлани Півоварової, в місті їх більше 50. Це вся верхня і нижня Польова, будинки на Лесі Українки і на Богунії. До речі, саме тому пілотним став будинок на вулиці Котовського, 71/105. Він єдиний, який розташований практично в центральній частині міста. Крім того, він був одним із найпроблемніших. Тут вода затікала з дев'ятого по п'ятий поверх.
Житомирські новини