RSS
Субота, 3 січня 2026, 06:23
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко долучився до розширеного засідання Уряду, де разом з очільницею Кабінету Міністрів України Юлією Свириденко, керівниками міністерств та колегами з усіх областей проаналізували результати роботи за підсумками 2025 року.
Сьогодні, 26 грудня, 97 родин захисників і захисниць із Житомирщини отримали грошову компенсацію на придбання житла. Загальний обсяг державного фінансування для цих родин становить 223 мільйони гривень.
Сьогодні, 25 грудня, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко зустрівся з неймовірною естонською родиною – Янус та Меріка Василь разом зі своїми двома синами. Вони приїхали з різдвяним подарунком для наших захисників.
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про реалізацію пропозиції Житомирської обласної військової адміністрації та виділення 147 млн грн з Резервного фонду Державного бюджету на виплату компенсацій мешканцям села Березина, чиї домівки були пошкоджені або зруйновані внаслідок надзвичайної події 2 липня 2025 року.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Заходить житомирянка в рибальський магазин та запитує продавців. - Скажіть будь ласка, у вас вудки для лову риби є? -...

Житомиряни відзначали 96-у річницю Незалежності Польщі. ФОТО

17.11.2014 12:40

Бігос, запечений карп, пончики з полуничним джемом, сирники, тістечка та інші страви польської національної кухні могли скуштувати житомиряни, а також гості міста 16 листопада. Адже в цей день біля Катедри Св. Софії відбулась низка заходів в рамках відзначення у Житомирі 96-ї річниці Незалежності Польщі.

Зокрема, кожен міг переглянути фотовиставку «Моє польське коріння» (автор ідеї – Альона Денисевич). За словами дівчини, ідея виникнення фотовиставки виникла тоді, коли в Катедрі на столі, на якому люди залишають речі, побачила старе фото. На думку дівчини, кожній людині має бути цікавою її історія, її коріння, адже той, хто не знає своєї історії, не може розраховувати на гідне майбутнє.

Крім того, в цей день відбулась свята літургія, а також виставка-ярмарок робіт дитячої студії «Світлиця», під час якої діти мали змогу взяти участь у вікторині, в якій відгадували питання з сьогодення та минулого Польщі і за правильну відповідь отримували подарунок.

Після цього дитячий полонез (постановка танцю хореографа Анни Мокіної) виконали учні ЗОШ № 36 ім. Я. Домбровського м. Житомира, які є учасниками «Школи знань про Польщу». Наймолодших учасників урочистостей присутні підтримали гучними оплесками.

На цьому урочиста програма не завершилась. Незабутні враження ввечері житомирянам подарували виступи камерного концерту хору ім. Юліуша Зарембського (засновник, викладач, диригент хору – пан Ян Красовський) і «Солісти Полісся» (Наталія Травкіна, Павло Антоневський та Микола Нагірняк), які відбулись в Семінарійському Костелі Яна з Дуклі в Житомирі.

«Можу сказати з упевненістю, що Польща з часу відновлення Україною незалежності є найбільш послідовним союзником України. Під час Революції Гідності польські дипломати зробили вирішальний вклад в організацію допомоги братньому українському народові на міжнародній арені. Нині Польща стоїть на сторожі інтересів цілісності та незалежності України в європейських, євроатлантичних та інших структурах, засуджуючи зовнішню агресію проти України. Тому саме польський народ є справжнім братнім народом українського народу, – зазначає голова Житомирської обласної молодіжної громадської організації «Союз Польської Шляхти» (організатор заходів) пані Наталя Костецька-Іщук. – Унікальність Житомирщини полягає в тому, що тут живе найбільша кількість поляків України. Поляки і українці попри чисельні спроби розпалювання ворожнечі і маніпуляції з боку деструктивних проімперських сил, впродовж віків мирно і дружно живуть на теренах нашої області. Сьогодні ж вони пліч-о-пліч боронять рідну землю від терористів, агресивних сусідів і ворожих зазіхань».

Аліна ДЕМБІЦЬКА

Житомирські новини