RSS
Середа, 15 січня 2025, 00:11
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 8 січня, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом із керівництвом 9-го прикордонного загону провели перевірку стану робіт з посилення оборони державного кордону на території Житомирщини. У ході візиту вони ознайомилися з умовами несення служби прикордонників та роботою засобів спостереження, зокрема тих, що були створені за кошти, виділені Житомирською обласною військовою адміністрацією.
19 грудня у місті Малин розпочав роботу новий майданчик для підтримки бізнесу — офіс платформи «Зроблено в Україні». Це вже п’ятий такий офіс у Житомирській області, відкриття якого є важливим кроком у реалізації загальнонаціональної політики, ініційованої Президентом України.
Сьогодні, 29 листопада, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом зі своєю заступницею Наталією Арендарчук та керівниками структурних підрозділів ОВА провели зустріч із керівництвом АТ «Державний ощадний банк України». Ключовою подією зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю між Житомирською обласною військовою адміністрацією та Ощадбанком.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Телефонує безробітний житомирянин у приймальню місцевого чиновника: — Алло, це приймальня Івана Івановича. Слухаю —...

Фейковий рекрутинг від «капітана корабля»: житомирські поліцейські викрили містянина у шахрайствах

02.12.2024 17:00

 

40-річний житель м. Житомира під приводом допомоги в оформленні документів для працевлаштування заволодів грошима щонайменше двох потенційних шукачів заробітку.

Встановлено, що своїх «клієнтів» фігурант підбирав серед моряків. Для пошуку кандидатів чоловік використовував неправомірно здобуті дані з сайтів крюїнгових компаній. З потенційними клієнтами фігурант вів перемовини особисто, називаючи себе капітаном корабля. У телефонній розмові пропонував шукачеві вакансію на іноземному судні з привабливою заробітною платнею.

У співрозмовників не було жодних сумнівів у правдивості пропозиції, оскільки фігурант володів специфічною термінологією та мав відповідні знання, адже і сам тривалий час працював у сфері водної логістики.

Для працевлаштування кандидату у короткий термін потрібно було пройти медичну комісію та отримати відповідні сертифікати. Тож рекрутер пропонував вирішити всі формальності за додаткову платню. Кандидати погоджувалися та пересилали кошти (від 5 тисяч гривень кожен) на вказаний співрозмовником номер банківської карти. Після цього «капітан» ще кілька днів підтримував з ними зв'язок та навіть надсилав нібито реальні копії необхідних документів, однак потім зникав. А ошукані моряки так і не дочекалися обіцяних гонорарів.

Під час санкціонованого обшуку за місцем проживання чоловіка правоохоронці вилучили мобільні телефони, сім-карти, якими користувався «рекрутер», комп’ютерну техніку та банківські картки, оформлені на різних власників. Встановлено, що фігурант придбав їх у своїх знайомих та користувався для проведення оборудок з неправомірно здобутими коштами.


Нині поліцейські Житомирського районного управління зібрали докази причетності чоловіка до щонайменше двох таких ошуканств. Однак правоохоронці мають підстави вважати, що кількість потерпілих перевищує півтора десятка. Проведення необхідних процесуальних дій у провадженні триває.

Днями слідчі Житомирського районного управління поліції повідомили чоловікові про підозру в учиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) КК України.

Оперативний супровід у провадженні здійснює відділ кримінальної поліції Житомирського райуправління.

За вчинене підозрюваному загрожує покарання від штрафних санкцій до трирічного ув’язнення.

Житомирські новини
Теги: