RSS
Четвер, 21 лютого 2019, 17:36
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич уже не вперше у вихідні перевіряє хід робіт на об’єктах, які реконструюють в області. Адже впевнений, що виїзд на роботи без попередження – це найкращий технагляд для підрядників.
На Житомирщині голова міжрайонної медико-соціальної комісії вимагав та одержав від пацієнтки 4 тис грн хабара
Заступник міського голови закликала представників засобів масової інформації спільно з батьківською громадськістю, представниками влади запровадити дієвий контроль щодо якісного, безпечного і повноцінного харчування дітей.
Про діяльність КП «Житомирводоканал» у 2018 році і плани з модернізації підприємства на наступний рік розповів міський голова під час свого звіту 12 грудня.
Микола Череднік
​Про районні ради у Житомирі

Богунська та Корольовська районні ради по факту є органами місцевого самоврядування. Однак в дійснос...

Віктор Мельниченко
У Житомирі 3 тисячі вірян вшанували чудотворну Подільську ікону Божої Матері

Сьогодні православний світ святкує стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці. А кілька дні...

Сергій Пастух
Антифейк — ответ российской пропаганде о Мариуполе

«Самое обидное, что в информационной войне всегда проигрывает тот, кто говорит правду, он огра...

Andrey Sobolev
Росія може вдатися до провокацій на День незалежності України

Починаючи з 2014 року, на День незалежності України, Росія та підконтрольні їй бойовики, запекло обс...

Сергій Форест
Геннадий САВЧЕНКО: За прошлый год наша служба автомобильных дорог план выполнила полностью! ФОТО

Группа житомирских журналистов попыталась разобраться с состоянием дорог в регионе и встретилась с р...

Житомирські новини
Микола Суслик: Про перші успіхи Житомирщини у впровадженні медичної реформи
Микола Суслик: Про перші успіхи Житомирщини у впровадженні медичної реформи
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Будучи членом Всеукраїнської асоціації із паблік рілейшнс (UAPR), отримала в користування цікаву презентацію. Від сьогодні планую серій публікацій. Зокрема, темою сьогоднішньої обрала - "Мачо відходять в минуле". Мова йде не про дискотеки та кафе, а про державний сектор, політику, бізнес.
Посміхнись  
- В Житомирі на вулиці Михайлівській чутки доходять швидше, ніж SMS... 

Голова Потіївської ОТГ: від пожежної безпеки до харчування у школі - це наша відповідальність

27.08.2018 17:53

Житомирські новини - Потіївська об’єднана територіальна громада на Житомирщині стала однією із перших 9, які були створенні у 2015 році. 24 населенні пункти із населенням у 3,5 тисячі людей на території 258 квадратних кілометрів об’єднались навколо села Потіївка Радомишльського району.

На старт роботи ОТГ мережа соціальної інфраструктури знаходилась у складному стані. 4 школи, 2 дитячі садки, 16 закладів культури, 9 закладів охорони здоров’я і в кожному із цих об’єктів ціла низка проблем.

«Мотивація людей піти на об’єднання була проста – потрібно робити зміни самостійно. Сьогодні ми розуміємо, що все що відбувається на нашій території – це наша відповідальність. Ми мали великі проблеми із освітою та пожежною безпекою. Школи опалювались газовими котельнями і «витягували» всі гроші на енергоресурси. Пожежники їхали до нас аж із Радомишля, а це 60 кілометрів. Фактично приїздили зафіксувати згарище», - розповідає Володимир Майструк, голова Потіївської ОТГ.

Майже за три роки роботи ОТГ частину цих проблем громаді вдалось вирішити. Зокрема першим кроком стала закупівля власного пожежного автомобіля. За власні кошти та допомогу депутатів обласної ради було придбано пожежний автомобіль для місцевої добровільної служби.

«Раніше колгосп утримував пожежку, але після закриття ферм, закрили і наш підрозділ. Коли після об’єднання громада купила цей автомобіль одразу знайшлись добровольці, які прийшли працювати. І сьогодні ми готові до виїзду у будь який час, і виїжджаємо на гасіння пожежі у межах 5 хвилин після надходження виклику», - ділиться Юрій, пожежник доброволець.

Також, громада почала працювати у напрямку модернізації шкіл та садочків. Потіївську школу зробили опорною і розпочали комплексну санацію спочатку корпусу молодшої школи, за 1,4 мільйони гривень інфраструктурної субвенції у 2016 році. А вже у цьому році розпочнуть комплексну санацію і корпусу старшої школи, за 1,7 мільйони гривень тієї ж субвенції.

У цій школі сьогодні навчаються діти із 12 населених пунктів, частина яких добирається на навчання на двох шкільних автобусах. Директор школи Олег Білоус, вбачає значний потенціал у розбудові та модернізації закладу.

«Ми почали із корпусу молодшої школи, сьогодні вже завершуємо підготовку до модернізації корпусу старшої школи. Вже замінили вікна, маємо котельню на твердому паливі. Окремо працюємо по матеріально-технічній базі та ремонту в середині закладу. Ми змінюємо умови навчання, і таким чином піднімаємо мотивацію дітей навчатись, а батьків відправляти своїх дітей у кращу школу», - переконаний Олег Білоус, директор Потіївської школи.

Також, у 2016 році за 3,2 мільйони гривень інфраструктурної субвенції у громаді було комплексно відремонтовано Потіївський дитячий садок, де провели утеплення фасаду, заміну вікон, ремонт даху та побудували нову котельню на твердому паливі.

«Сьогодні у нас 61 дитина в дитячому садку. Щороку маємо приріст діток, і це в тому числі завдяки зміні якості навчання у садочку. У сільській місцевості одна із ключових проблем – недостатність місць у садочках. У нас же є ресурс для відкриття нових груп», - переконана Людмила Корольчук, директор Потіївського дитячого садку.

Реконструкція шкіл, садочків, закладів охорони здоров’я, закупівля техніки для пожежної безпеки – це стратегічне рішення громади. Паралельно масштабному відновленню соціальної інфраструктури ОТГ понад 6,5 мільйонів гривень протягом трьох років існування громади було вкладено в ремонт доріг. В селах Будилівка, Гута-Потіївка, Потіївка, Нова Буда та Заньки були відремонтовані дороги місцевого значення.

«Ми прекрасно розуміємо, що відремонтувати все що не ремонтувалось протягом 30 років, за такий короткий час неможливо. Але ті кошти, які ми сьогодні маємо, дозволяють нам зробити в рази більше», - розповідає Володимир Майструк, голова Потіївської ОТГ.

Також, громада розпочала масштабне відновлення вуличного освітлення. На капітальний ремонт освітлення сіл Гута-Потіївка, Моделів, Нова Буда та Облітки у 2017 році витратили понад пів-мільйона гривень інфраструктурної субвенції. Таким чином, в деяких селах вперше за 30 років з’явились сучасні, енергоефективні вуличні ліхтарі.

Сьогодні громада звертає свою увагу на розвиток територій. Зокрема ведуться перемовини із європейськими компаніями про будівництво сонячної електростанції. Крім того, громада має значний потенціал у видобутку та переробки каолінів, адже раніше у громаді був цегельний завод.

«Всі були свідомі того, що після об’єднання буде багато роботи і відповідальності, але коли ми бачимо результат, то всі мають мотивацію працювати і змінювати громаду. Сьогодні ми одні із перших в Україні отримали землю сільськогосподарського призначення від місцевого Держгеокадастру, і наразі вже є ідеї та пропозиції інвесторів», - наголошує Олена Ковальчук, секретар Поіївської ОТГ.

Бюджет громади становить приблизно 20 мільйонів гривень, але цих коштів недостатньо для потужного економічного розвитку та вирішення численних проблем громади. На сьогодні в населених пунктах ОТГ не вирішена проблема поводження із ТПВ, потребують модернізації та розвитку заклади культури, залишається ще значна частина доріг місцевого та регіонального значення, які потребують ремонту. Але маючи повноваження, потенціал та фінансові ресурси ці проблеми можна вирішити, переконані в громаді.

Експерти Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного «Програмою U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, надають консультативну підтримку фахівцям громади у процесі реалізації проектів та впровадження секторальних реформ.

Нагадаємо, що сьогодні в Житомирській області вже створено 51 ОТГ 45 із яких вже діють. Громади об’єднують понад 60% площі та приблизно 40% населення регіону.

Житомирські новини