RSS
Вівторок, 5 грудня 2023, 11:46
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сьогодні на мадайнчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.
Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Ігор Переверзев
Депутат Оліївської громади організовано намагається повалити діючу владу

В Оліївській територіальній громаді депутатом Борисом Ткаченком створено групу депутатів "За розвито...

Andrey Sobolev
Впровадження державної мови, як засіб формування національної свідомості українського суспільства

Єдина державна (офіційна) мова має виступати виключно об’єднуючим чинником. Мова - не лише за...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Одного разу в американського дипломата запитали: - Що таке чиновницька дипломатія? Американець відповів: - О! Це...

Кібер-шахраї з Житомирщини зламали понад 1 тис аккаунтів українців та виманили в них майже 2 млн грн

01.12.2022 13:32

Житомирські новини - Кіберфахівці Служби безпеки України задокументували діяльність злочинної групи хакерів, яка діяла на Житомирщині.

Встановлено, що кібер-шахраї зламали близько тисячі акаунтів українців у соціальних мережах та видурили у них майже 2 мільйони гривень.

Для зламу облікових записів користувачів зловмисники використовували фішингові посилання – спочатку вони «пропонували» роботу в інтернеті, для отримання більш детальної інформації про неї потрібно було перейти за посиланням – нібито для авторизації.

Для перегляду «даних про вакансії» громадяни вводили логін і пароль до своїх акаунтів, які ставали автоматично відомі спільникам.

Отримавши доступ до сторінок постраждалих, вони розсилали їх друзям повідомлення з проханням позичити гроші.

Приводами для перерахунку коштів були хвороби чи ДТП, вартісні ліки чи банальне «поповнення рахунку мобільного телефону». Щоб не викликати підозр, сума, яку кібер-шахраї просили перерахувати одноразово, була 200 гривень.

Отримані гроші зловмисники спочатку виводили на небанківські платіжні системи, а згодом – на платіжні картки і криптовалютні рахунки.

Злам одного акаунта приносив спільникам прибуток від 2 до 7 тисяч гривень – залежно від кількості довірливих друзів та популярності скомпрометованого облікового запису.

Досудове розслідування встановило причетність до злочинної кібергрупи троє мешканців Житомирщини – усі віком від 24 до 26 років.

Для «продуктивної» роботи упродовж року їм знадобилися лише початкові знання у сфері інформаційних технологій, один ноутбук, декілька терміналів мобільного зв’язку та сотні Sim-карток, а також банківські картки. Їх було вилучено наприкінці минулого року у ході санкціонованих обшуків за місцями постійного і тимчасового проживання фігурантів справи.

Наразі за матеріалами Служи безпеки України учасникам злочинної групи повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

- ч.3 ст.27 (види співучасників),
- ч.3 ст.28 (вчинення злочину організованою групою),
- ч.4 ст.190 (шахрайство),
- ч.2 ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-
обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку).

Документування проводили співробітники кіберпідрозділу Управління СБ України в Житомирській області у співпраці з Кіберполіцією і слідчими ГУНП у регіоні за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.

Житомирські новини
Теги: