RSS
П'ятниця, 29 березня 2024, 17:07
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі судять чоловіка, який у парку Гагаріна пограбував спортсменів. Розкажіть, підсудний, як ви здійснили...

Мешканці Житомирщини стали жертвами шахрайської схеми з орендою житла

19.09.2022 15:54

Житомирські новини - Двоє жителів Житомирщини, сподіваючись винайняти житло, переказали невідомим кошти як передоплату. Як з’ясувалось, їх довірливістю скористалися шахраї, виманивши майже 30 тисяч гривень. Нині поліцейські встановлюють причетних до злодіянь та застерігають громадян від необачних фінансових операцій.

18 вересня до Бердичівського районного відділу поліції звернулась 20-річна місцева жителька. Вона розповіла, що вирішила винайняти квартиру та за допомогою одного з Інтернет-сайтів знайшла оголошення.

«Орендодавець» у телефонній розмові висловив вимогу про передоплату за 3 місяці найму в сумі 21 тисячі гривень. Після того, як заявниця зробила грошовий переказ, «власник житла» перестав виходити на зв’язок.

Схожа ситуація сталася і з 29-річним жителем Новоград-Волинського району. Він сплатив наперед 7 тисяч гривень завдатку на вказаний «орендодавцем» рахунок за житло у райцентрі. Після того той перестав відповідати на телефонні дзвінки.

За обома фактами тривають відповідні перевірки. Попередня правова кваліфікація подій – с. 1 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Поліцейські встановлюють причетних до правопорушень осіб.

Водночас правоохоронці закликають громадян бути більш обачними у ситуаціях, пов’язаних зі сплатою коштів наперед.
- Зокрема, не перераховуйте гроші на чужу картку ще до перегляду житла й знайомства з орендодавцем.
- Звертайте увагу на дату створення оголошення та перевіряйте акаунт того, хто його розмістив.
- Не переходьте за підозрілими посиланнями та не повідомляйте коди доступу до ваших рахунків або ж іншу конфіденційну інформацію.
- Перевіряйте відповідні документи на право власності на житло та за можливості укладайте письмові угоди, хоча б у довільній формі, із залученням свідків (наприклад, сусідів).
- Розраховуйтеся безпосередньо під час отримання ключів від оселі. Будьте уважними та розсудливими!

Житомирські новини
Теги: