RSS
П'ятниця, 29 березня 2024, 01:44
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В селі: - Здорово Мотря! - Привіт Маруська!   - Як ся маєш? - Та не дуже - Петра в районну лікарню відвезли і вирізали...

На Житомирщині поліцейські завершили розслідування вимагання злочинною групою права на оренду землі

30.09.2022 12:08

Житомирські новини - Детективи слідчого управління ГУНП області завершили досудове розслідування щодо групи осіб, які погрозами змушували законного орендатора відмовитися від земельної ділянки площею понад 42 га. Обвинувальний акт щодо двох жителів Київщини скеровано до суду, а їх спільника розшукують правоохоронці.

Викриття злочинної діяльності відбулося у співпраці поліцейських зі співробітниками УСБУ області та під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 66-річний керівник товариства з обмеженою відповідальністю з Київщини вирішив заволодіти правом на оренду понад 42 га землі. Тож він звернувся до свого знайомого, який став телефонувати 49-річному бердичівлянину, головному агроному сільськогосподарського товариства, з вимогою передати право оренди землі на користь свого «боса». Надалі спільники залучили до вимагання 56-річного жителя Київщини. Чоловік був неодноразово засуджений, у тому числі за умисне вбивство та лише нещодавно звільнився з місць позбавлення волі, у певних колах користується «авторитетом».

Спільники неодноразово телефонували потерпілому та призначали зустрічі. Щоразу розмова стосувалась однієї теми – відмови від оренди - та супроводжувалась конкретними погрозами на адресу аграрія та його родини.

Наприкінці квітня вони вкотре примусили потерпілого зустрітися з «претендентом» на земельну ділянку поблизу однієї з автозаправних станцій у м. Бердичеві. Вимагачі висловили чоловікові погрози про застосування насильства та пов’язані з цим негативні наслідки.

Саме тоді поліцейські спільно з співробітниками УСБУ затримали 66-річного організатора групи та 56-річного «кримінального авторитета». Першому з них судом був обраний запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, а його спільнику – тримання під вартою.

29 вересня досудове розслідування було завершено, а обвинувальні акти вручені обом чоловікам. Їх дії були кваліфіковані за ч. 4 ст. 189 (Вимагання) КК України, а активна участь «кримінальника» ще й за ч. 1 ст. 255-1 (Встановлення або поширення злочинного впливу) КК України.

Законодавством вимагання, учинене в умовах воєнного стану, карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Також нині триває розшук третього учасника злочинної групи.

Житомирські новини
Теги: