RSS
Неділя, 16 червня 2024, 09:34
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- У кожного чоловіка є три види одягу: 1. На вихід. 2. Домашняя. 3. Домашня, в якій можна збігати до магазину.

На Житомирщині практично завершено посів ярих сільськогосподарських культур

11.06.2024 13:34

Житомирські новини - Так, за інформацією Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОВА станом на 10 червня на Житомирщині практично завершено посів ярих сільськогосподарських культур під урожай 2024 року.

 

В усіх категоріях господарств області посіяно 301,7 тис. га ярих зернових та зернобобових культур, що складає 97% до прогнозу, що на 9,6 тис. га більше ніж у минулому році.

 

Зокрема на контрольованій Україною території засіяно 6,3 млн га олійних та 5,1 млн га зернових та зернобобових культур. Це складає більше 90 % від запланованих площ посіву.

 

Ранні ярі зернові та зернобобові культури посіяні на площі 68,8 тис. га, що на 6,8 тис. га більше, як у минулому році, зокрема посіяно:

 

пшениці – 19,0 тис. га;

 

ячменю – 19,3 тис. га;

 

вівса – 27,5 тис. га;

 

гороху – 3,0 тис. га .

 

Кукурудзу на зерно посіяно на площі 206,5 тис. га, на 7,8 тис. га більше. Просо посіяно 5,1 тис. га, показник на рівні минулого року.

 

Гречку із прогнозу 25,0 тис. га у всіх категоріях господарств області на сьогодні посіяно на площі 15,6 тис. га, або 62,4% до прогнозу. Господарства області продовжують літні посіви даної культури.

 

Серед технічних культур цукрові буряки посіяні на площі 8,6 тис. га, менше 10,0 тис. га минулорічного, соняшник на площі 145,8 тис. більше на 22,7 тис. га, сою – 165,7 тис. га, що на 18,0 тис. га більше, ярий ріпак – 2,1 тис. га на 0,5 тис. га більше до минулого року.

 

Картопля та овочебаштанні культури у всіх категоріях господарств області висаджені та посіяні на площі 115,7 тис. га, з них 97,8 га картоплі та 17,9 тис. га овочебаштанних культур, що на рівні минулого року.

 

Крім того під урожай 2024 року у всіх категоріях господарств області восени минулого року посіяно 99,4 тис. га озимих зернових культур та 39,7 тис. га озимого ріпаку.

 

В цілому за оперативними даними посівна площа під основними ярими культурами до минулого року збільшена на 47,5 тис. га.

 

За даними гідрометеоцентру посіви сільськогосподарських культур знаходяться переважно в доброму та задовільному стані.

Житомирські новини