RSS
Субота, 24 січня 2026, 21:35
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 22 січня, у Житомирі відбулися меморіальні заходи з нагоди Дня Соборності України — дня, що символізує єдність українських земель і незламність держави перед викликами історії та сучасності.  
Сьогодні, 20 січня, в Україні вшановують пам’ять українських героїв – захисників Донецького аеропорту. Меморіальні заходи відбулися і у Житомирі, до яких долучився заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський, а також представники ДШВ ЗС України, Житомирської обласної ради та міської влади, структурних підрозділів Житомирської ОВА, громадськість та медіа.
Сьогодні, 12 січня, під головуванням начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка відбулося перше у цьому році засідання виконавчого комітету відділення Національного олімпійського комітету України в Житомирській області. Під час засідання було підбито підсумки роботи за 2025 рік.
В обласній клінічній лікарні імені О. Ф. Гербачевського відкрили повністю оновлене приймальне відділення екстреної медичної допомоги. До відкриття долучився начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі на вулиці Михайлівській чутки доходять швидше, ніж SMS... 

На Житомирщині стартувала програма перекваліфікації для жінок

23.10.2024 15:16

 

21 жовтня 2024 року в Україні стартувала унікальна та актуальна програма перекваліфікації для жінок в умовах війни. На базі Кваліфікаційного центру Головинського ВПУ НТ почалося безкоштовне навчання за професіями, які традиційно вважаються “чоловічими”: машиністки екскаватора та водійки навантажувача. Програма має символічну назву Iron Women і є частиною проєкту Reskilling Ukraine, ініційованого шведською неприбутковою організацією Beredskapslyftet за підтримки Volvo Construction Equipment та ETS Group.

 

Ця програма є важливим кроком у зміні стереотипів щодо професійної діяльності жінок. У сучасних реаліях, коли війна змінила не тільки соціальні й економічні умови, а й вимоги до ринку праці, жінки активно займають ті професійні ніші, що раніше вважалися виключно чоловічими. Програма спрямована на надання жінкам нових навичок у будівельній галузі, що стане вагомим внеском у відбудову країни та її інфраструктури.

 

Навчання складається з двох основних компонентів: теоретичного та практичного. Теоретичні заняття проводяться у Головинському вищому професійному училищі нерудних технологій, сертифікованому закладі освіти, який має багаторічний досвід у підготовці спеціалістів. Практична частина передбачає навчання роботи на екскаваторах і навантажувачах.

 

У першому занятті, яке відбулося 21 жовтня 2024 року у форматі онлайн через Zoom, взяли участь координатори проєкту зі шведської благодійної організації — Єва Татарова та Олександра Панасюк, а також директор училища, викладачі та майстри виробничого навчання. Українську сторону представляли тренери ETS Group Україна, зокрема Андрій Барабаш, який відповідає за практичну підготовку учасниць.

 

Ця ініціатива є не просто програмою професійної перекваліфікації, а символом змін в українському суспільстві. В умовах, коли значна частина чоловічого населення перебуває на фронті, жінки активно долучаються до професій, що допомагають утримувати економіку та забезпечувати життєдіяльність країни. Професії машиністки екскаватора та водійки навантажувача — це не просто нові навички для жінок, але й важливий внесок у майбутнє відновлення України.

Житомирські новини