RSS
П'ятниця, 19 квітня 2024, 02:45
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Телефонує безробітний житомирянин у приймальню місцевого чиновника: — Алло, це приймальня Івана Івановича. Слухаю —...

На Житомирщині у привласненні бюджетних коштів обвинувачують посадовців ОДА та РДА

03.08.2022 17:04

Житомирські новини - Прокурори Житомирської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників організованої корупційної групи та трьох іншим осіб за фактом зловживання цільовими бюджетними коштами.

У скоєнні кримінального правопорушення обвинувачуються:  

- колишній посадовець Житомирської облдержадміністрації - у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 1, 2 ст. 367 КК України);

- три посадовці райдержадміністрації – у заволодінні бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем у великому розмірі, вчинене організованою групою, та службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки (ч. ч. 4, 5, ст. 191, ч. ч. 1, 2 ст. 366 КК України);

- двоє пособників - у заволодінні  майном у великому розмірі (ч. 4 ст. 191 КК України), ще один фігурант справи – оцінювач – крім заволодінні майном, ще й у зловживанні повноваженнями особи, яка надає публічні послуги, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому повторно (ч. 5 ст. 191, ч. ч. 2, 3 ст. 365-2 КК України).

Обставини злочину. Організоване угруповання з корупційними зв’язками, з метою заволодіння значними сумами цільових бюджетних коштів, діяло за розробленою схемою протягом 2017-2020 років.

Зловмисники розробили декілька етапів. Спочатку підшукували так званих «переселенців» - громадян, яких попередньо реєстрували у будинках радіаційно забруднених сіл Коростенського району. Згодом, на підставі нібито проживання цих осіб у помешканнях такої категорії, купували для них житло вже у «чистій» зоні, хоча «новосели» насправді нікуди не переселялися, а й далі залишалися проживати у своїх домівках у Коростені.

Натомість будинки у забрудненій зоні фігуранти справи «викупляли» за цільові бюджетні кошти за значно завищеною ціною. Зокрема, напівзруйнований сільський будинок на радіаційно забрудненій території Коростенського району, на підставі підробленої оцінки нерухомості, коштував понад 300 тис. грн.

За результатами проведених експертиз, учасники організованої групи унаслідок корупційної схеми, що діяла протягом декількох років, «відшкодували» за 12 будинків понад 4 млн  грн, які привласнили.

Наразі накладено арешти на майно обвинувачених, а саме: 5 земельних ділянок, будинок, 4 квартири, 3 нежитлові будівлі, майновий комплекс та 10 транспортних засобів

Корупційні оборудки викрито за процесуального керівництва обласної прокуратури, Управлінням стратегічних розслідувань в області ДСР Нацполіції України та слідчими СУ Головного управління Нацполіції в області, які проводили досудове розслідування.

Житомирські новини
Теги: