RSS
Четвер, 28 вересня 2023, 08:39
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сьогодні на мадайнчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.
Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Ігор Переверзев
Депутат Оліївської громади організовано намагається повалити діючу владу

В Оліївській територіальній громаді депутатом Борисом Ткаченком створено групу депутатів "За розвито...

Andrey Sobolev
Впровадження державної мови, як засіб формування національної свідомості українського суспільства

Єдина державна (офіційна) мова має виступати виключно об’єднуючим чинником. Мова - не лише за...

Sergey Levickiy
Стан УПЦ (МП) в умовах воєнної агресії Російської Федерації.

Після анексії Криму з боку РФ та воєнного втручання Росії на Донбасі, питання єдиної православної це...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
На сайті 104.ua в особистому кабінеті клієнти АТ «Житомиргаз» вже мають сформовані платіжки за розподіл блакитного палива. Їх можна завантажити та сплатити онлайн.  Житомиряни можуть оплатити швидко та просто через сервіси 104.ua. Використовуйте онлайн-сервіси для розрахунку за розподіл газу в будь-який зручний для вас час.
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
Посміхнись  
- Баба Надя заглянула в банк, побачила, що черг немає, усі віконця вільні, всі оператори на місцях та привітливо посміхаються...

На Житомирщині успішно завершено збір ранніх зернових і зернобобових культур

31.08.2023 10:05

Житомирські новини - У Житомирській області успішно завершено збір ранніх зернових і зернобобових культур, аграрні показники вразили своєю стабільністю та позитивним розвитком.

 

Згідно з оперативними даними усіма категоріями господарств ранні зернові та зернобобові культури обмолочено на площі 202,4 тис. га, що становить 100% до прогнозованих площ, намолочено 869,2 тис. тонн зерна (+9,1 тис. тонн до минулого року) при середній урожайності 42,9 ц/га (+5,4 ц/га до м.р.).

 

Зокрема, результати збору пшениці (озимої і ярої) були вражаючими. Обмолочено на площі 133,2 тис. га, намолочено 641,0 тис. тонн (+9,7 тис.тонн до м.р.) зерна. Середня урожайність пшениці досягла 48,1 ц/га (+7,7 ц/га).

 

Валовий збір ячменю (озимого і ярого) склав 113,1 тис. тонн, зібраного з площі 28,1 тис. га, з середньою урожайністю 40,2 ц/га.

 

Завдяки ретельному збору жита на площі 11,1 тис. га, намолочено 35,2 тис. тонн зерна з середньою урожайністю 31,7 ц/га, що майже на рівні тогорічного показника.

 

Успішні результати також були в області з вирощування вівса. Збір з площі 27,0 тис. га склав 72,3 тис. тонн зерна, з урожайністю 26,8 ц/га, що дорівнює показникам попереднього року.

 

Також відзначимо позитивну динаміку у вирощуванні гороху та технічних культур. Горох був обмолочений на площі 3,0 тис. га, намолочено 7,6 тис. тонн зерна, що на 4,1 тис. тонн більше, ніж минулого року.

 

Загалом, ріпак (озимий і ярий) зібрано на площі 39,9 тис. га, намолочено 117,7 тис. тонн насіння, при середній урожайності 29,5 ц/га.

 

З вище зазначених показників, спостерігається позитивна динаміка роботи аграрного сектору Житомирської області. Попри війну, аграрії Житомирщини демонструють стабільність та розвиток.

Житомирські новини