RSS
Четвер, 18 липня 2024, 21:43
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Якось жінка запрацювалася до пізна на роботі і вирішила подзвонити з роботи, перевірити обстановку, як там чоловік та...

На Житомирщині успішно завершено збір ранніх зернових і зернобобових культур

31.08.2023 10:05

Житомирські новини - У Житомирській області успішно завершено збір ранніх зернових і зернобобових культур, аграрні показники вразили своєю стабільністю та позитивним розвитком.

 

Згідно з оперативними даними усіма категоріями господарств ранні зернові та зернобобові культури обмолочено на площі 202,4 тис. га, що становить 100% до прогнозованих площ, намолочено 869,2 тис. тонн зерна (+9,1 тис. тонн до минулого року) при середній урожайності 42,9 ц/га (+5,4 ц/га до м.р.).

 

Зокрема, результати збору пшениці (озимої і ярої) були вражаючими. Обмолочено на площі 133,2 тис. га, намолочено 641,0 тис. тонн (+9,7 тис.тонн до м.р.) зерна. Середня урожайність пшениці досягла 48,1 ц/га (+7,7 ц/га).

 

Валовий збір ячменю (озимого і ярого) склав 113,1 тис. тонн, зібраного з площі 28,1 тис. га, з середньою урожайністю 40,2 ц/га.

 

Завдяки ретельному збору жита на площі 11,1 тис. га, намолочено 35,2 тис. тонн зерна з середньою урожайністю 31,7 ц/га, що майже на рівні тогорічного показника.

 

Успішні результати також були в області з вирощування вівса. Збір з площі 27,0 тис. га склав 72,3 тис. тонн зерна, з урожайністю 26,8 ц/га, що дорівнює показникам попереднього року.

 

Також відзначимо позитивну динаміку у вирощуванні гороху та технічних культур. Горох був обмолочений на площі 3,0 тис. га, намолочено 7,6 тис. тонн зерна, що на 4,1 тис. тонн більше, ніж минулого року.

 

Загалом, ріпак (озимий і ярий) зібрано на площі 39,9 тис. га, намолочено 117,7 тис. тонн насіння, при середній урожайності 29,5 ц/га.

 

З вище зазначених показників, спостерігається позитивна динаміка роботи аграрного сектору Житомирської області. Попри війну, аграрії Житомирщини демонструють стабільність та розвиток.

Житомирські новини