RSS
Неділя, 15 вересня 2024, 10:15
Суспільно-інформаційний ресурс громади
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Олена Рибчинська
Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років?

Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років? Сьогодні в українських соцмережах та ЗМІ активно обгово...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- - Алло, це пожежна частина? -Так!  - У мене в кімнаті - велика пожежа, рятуйте! - Скажіть, де ви знаходитесь територіально? - У...

На Житомирщині відбувся регіональний Форум щодо впровадження послуги раннього втручання

08.08.2024 23:42

Житомирські новини - 08 липня на базі реабілітаційного центру «Надія» відбувся регіональний Форум щодо впровадження послуги раннього втручання в Житомирській області на тему «Раннє втручання – успішне життя».

 

Головними ініціаторами форуму стали – Релігійна Місія «Карітас-Спес Україна» Римсько-Католицької Церкви за організаційної підтримки Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» та представниця Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОВА, радниця голови Житомирської ОВА з прав осіб з інвалідністю Неля Ковалюк.

 

У форумі взяли участь перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко, заступник начальника ОВА Юрій Денисовець, керівники профільних структурних підрозділів ОВА, громадські діячі, представники благодійних організацій, органів місцевої та районної влади, фахівці — надавачі послуги, представники неурядового сектору, батьки.

 

Цей форум став першим з cepії заходів, спрямованих на пошук рішень щодо поліпшення життя дітей з інвалідністю та/або ООП та їх родин в Житомирській області шляхом надання їм необхідних реабілітаційних та освітніх послуг максимально наближених до родини та громади.

 

Під час проведення Форуму учасники оглянули заклад та територію де безпосередньо надаються послуги з раннього втручання та ознайомилися із значенням послуги раннього втручання в житті родин, що виховують дітей з особливостями та порушеннями розвитку, інвалідністю, ООП чи ризиком ïx появи. Також було обговорено питання, щодо надання послуги раннього втручання, зокрема як зробити її доступною для всіх родин області, які їх потребують в різних населених пунктах (селі, містечку, місті тощо).

 

«В 2021 році Житомирщина була серед пілотних областей із надання послуги раннього втручання, а на сьогодні в області функціонує вже 7 реабілітаційних центрів, які надають комплексну реабілітацію дітям. Важливо інвестувати у розвиток таких дітей у ранньому віці, адже це допомагає уникнути більш серйозних проблем у майбутньому. Впевнена, що реалізувати право дитини на найкращий старт у житті допомагає раннє виявлення та раннє втручання», — зазначила Наталія Остапченко.

 

Основною ідеєю раннього втручання — є якомога більш раннє обстеження дитини командою спеціалістів різного профілю (лікарем, реабілітологом, дитячим психологом, педагогом-дефектологом, логопедом, іншими спеціалістами за потребою) та відповідна робота щодо ранньої реабілітації дитини. Далі виділяється певний спеціаліст і розпочинає роботу з дитиною, координацію роботи з родиною та командою спеціалістів, які реалізують індивідуальний план допомоги дитині й сім’ї, в якій її виховують.

 

Під час форуму учасники змогли конструктивно дискутувати, де кожен зміг поділитися своїми напрацюваннями і досвідом.

Житомирські новини