RSS
Понеділок, 19 січня 2026, 09:43
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 12 січня, під головуванням начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка відбулося перше у цьому році засідання виконавчого комітету відділення Національного олімпійського комітету України в Житомирській області. Під час засідання було підбито підсумки роботи за 2025 рік.
В обласній клінічній лікарні імені О. Ф. Гербачевського відкрили повністю оновлене приймальне відділення екстреної медичної допомоги. До відкриття долучився начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко долучився до розширеного засідання Уряду, де разом з очільницею Кабінету Міністрів України Юлією Свириденко, керівниками міністерств та колегами з усіх областей проаналізували результати роботи за підсумками 2025 року.
Сьогодні, 26 грудня, 97 родин захисників і захисниць із Житомирщини отримали грошову компенсацію на придбання житла. Загальний обсяг державного фінансування для цих родин становить 223 мільйони гривень.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В селі: - Здорово Мотря! - Привіт Маруська!   - Як ся маєш? - Та не дуже - Петра в районну лікарню відвезли і вирізали...

Наталія Арендарчук: Комітетські слухання на тему «Розвиток законодавчого регулювання домашньої праці в Україні»

22.05.2025 15:41

22 травня відбулися комітетські слухання на тему «Розвиток законодавчого регулювання домашньої праці в Україні», які організував Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Захід проходив у форматі відеоконференції та зібрав представників центральної та місцевої влади, профспілок, організацій роботодавців і громадських об’єднань з усієї країни.

До обговорення долучилися представники Житомирської обласної військової адміністрації, зокрема заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Арендарчук та фахівці профільних структурних підрозділів ОВА .

У центрі уваги — новий Закон України №3680-ІХ, що набрав чинності в серпні 2024 року. Це перший в історії України комплексний документ, що врегульовує трудові відносини у сфері домашньої праці. Він визначає правовий статус домашніх працівників, умови укладення трудових договорів, гарантії соціального захисту та особливості організації робочого часу. Важливо, що документ також передбачає обов’язкову реєстрацію трудових відносин та формалізацію зайнятості в цій сфері.

Під час слухань учасники обговорили:

реалізацію положень нового закону на місцях;

потребу у розробці підзаконних актів;

перспективи створення спеціальних державних програм підтримки зайнятості у сфері домашньої праці;

можливості розширення платформи зайнятості для залучення та обліку працівників цього сегменту.

Як зазначалося під час обговорення, формування прозорого ринку праці у сфері домашньої праці — це не лише про дотримання прав працівників, а й про соціальну відповідальність, розвиток трудових стандартів і забезпечення гідних умов праці.

Житомирська область і надалі долучатиметься до напрацювання рішень на законодавчому рівні, підтримуючи ініціативи, що сприяють соціальному захисту та легалізації трудових відносин у нових форматах зайнятості.

Житомирські новини