RSS
П'ятниця, 19 квітня 2024, 06:33
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Десь у Житомирі після чергових реформ уряду країни Дружина чоловікові: - Ти навіщо взяв новий пакетик з чаєм? - У старого вже...

Пам’ятник загиблим АТОшникам із Житомирщини встановлено в Слов’янську. ФОТО

29.06.2016 12:49

Житомирські новини - Нещодавно на окраїні Словянська біля водойми Донрибхоз (Красна Поляна) встановлено козацький хрест із написом «Героям слава!».  З однієї сторони підставки  «баян», що тримає на собі одвічний християнський символ, вибито слова посвяти, а з протилежної -  рядки Великого Кобзаря.  У підніжжя хреста на двох гранітних табличках вибито імена чотирьох воїнів, що загинули тут під час масованого (із застосуванням такнків та мінометів) штурму бойовиками блокпоста №1 26 червня 2014 року. Це Максим Добрянський, Ігор Ващук, Артур Гулик та Андрій Коган.

Ідею увіковічити пам’ять захисників волонтер Станіслав Станчик виношував вже досить давно. Об’їжджаючи з гуманітарним вантажем передову він  бачив пам’ятники і меморіали загиблим бійцям з інших регіонів України. За словами волонтера, місце загиблих 26 червня 2014 року бійців раніше прикрашав дерев’яний хрест. Потім його спалили та замінили на металевий. Однак, Коростишівщина славиться далеко за межами України своїм унікальним гранітом та майстерними каменярами. Чому ж пам’ять про подвиг славних бійців легендарної 95-ої  не увіковічити в міцному граніті? Думка про це турбувала волонтера тривалий час. Про необхідність встановлення на Сході пам’ятного знака Станіслав Мечиславович неодноразово наголошував на зустрічах з представниками влади району. Та ситуація зрушила з місця завдяки ініціативі місцевого підприємця каменепереробної галузі Юрія Бондаренка. Чоловік  підійшов до волонтера з розробленим проектом пам’ятника. Узгодивши організаційні питання - приступили до дій.

Після того як всі необхідні деталі майбутнього меморіала були готові, на установку в далекий Слов’янськ вирушила делегація з Коростишева: волонтер Станіслав Станчик, підприємець Юрій Бондаренко, військовики: Юрій Бричковський, Вадим Вовченко, Володимир Якубенко, Анатолій Мазарчук та мама загиблого Максима Добрянського Ніла Добрянська. Роботи по встановленню тривали кілька днів. Вже готовий пам’ятний знак прикрасили квітами та стрічкою національних кольорів. А 26 червня, коли минала друга річниця трагічної дати, в Слов’янську відбувся автопробіг по місцях загибелі всіх військовиків, що боронили окраїни міста від терористичної нечисті.

Александрович Наталія

Житомирські новини