RSS
Субота, 2 березня 2024, 16:28
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Cидить місцевий чиновник у ресторані в центрі міста, сумний такий, голову руками підпирає. Перед ним на столі стоїть...

Прокуратура Житомирщини відстояла в апеляційному суді незаконність надання спецдозволу на розробку родовища габро площею 3 га

31.01.2023 09:42

Житомирські новини - Сьомий апеляційний адміністративний суд підтримав позицію Житомирської обласної прокуратури та скасував спеціальний дозвіл на користування надрами, який надавав право приватній структурі видобувати габро на площі 3 га.

Йдеться про те, що Державна служба геології та надр України наприкінці 2017 року надала приватному підприємству спеціальний дозвіл на розробку родовища граніту (габро) на території Житомирського (на той час Хорошівський) району.
Проте прокурори встановили, що дозвіл надано поза аукціоном, на підставі протоколу Державної комісії України по запасах корисних копалин, яким протиправно затверджено матеріали з геологічного вивчення родовищ корисних копалин та підрахунок їх запасів, хоча родовище було розвідане майже 10 років тому.
Фактично на момент розгляду такого протоколу підприємство не було надрокористувачем, а тому не мало законного права отримати спеціальний дозвіл поза конкурсом.
Житомирська обласна рада, у свою чергу, не погодила на сесії видачу Держгеонадрами України такого спецдозволу.
Тоді прокурори, в інтересах держави, звернулися до суду з позовом про його скасування. Оскільки суди різної інстанції відмовляли у задоволенні позову, прокурори дійшли до Верховного Суду, який призначив повторний розгляд.
Наразі апеляційний суд підтвердив позицію прокурора щодо незаконності отримання підприємством спеціального дозволу поза аукціоном.

Житомирські новини