RSS
Четвер, 25 квітня 2024, 01:55
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
іменинники

Рудь Петр Владимирович - Житомирская область. Политик, бизнесмен, меценат

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Якось жінка запрацювалася до пізна на роботі і вирішила подзвонити з роботи, перевірити обстановку, як там чоловік та...

Проведено спільний рейд з питань легалізації зайнятості населення у м. Коростені та Коростенському районі

27.12.2017 10:24

За результатами засідання „круглого столу” з питань організації роботи із здійснення заходів щодо легалізації заробітної плати, який відбувся 13.12.2017 року 18 грудня 2017 року проведено спільний рейд з питань легалізації зайнятості населення на території міста Коростень та Коростенського району за участю фахівців управління Держпраці у Житомирській області, головного управління Пенсійного фонду України, головного управління Державної фіскальної служби, департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації та представника Коростенського районного підрозділу Національної поліції України.

Під час рейду було обстежено 11 суб'єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, надання послуг, громадського харчування, деревообробного та лісопильного виробництв, виготовлення деревного вугілля.

У м. Коростень здійснено перевірку 4 суб'єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі та громадського харчування. За результатами перевірки виявлено одну фізичну особу без належного оформлення трудових відносин.

Завдяки злагодженій роботі фахівців та оперативному переміщенню по території Коростенського району обстеженням було охоплено 4 об'єкта з виробництва деревного вугілля, 2 лісопильних і деревообробних виробництва та 2 суб'єкта господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі та надання послуг.

Таким чином, за результатами спільного рейду встановлено факти використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин та виявлено 15 нелегально працюючих найманих працівників.

На жаль, проблема незадекларованої праці, тобто оплачуваної діяльності (роботи) працівника, яка офіційно не оформлена або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства, залишається вкрай негативною тенденцією як на території Житомирської області, так і в цілому по країні.

Деякі роботодавці ігнорують зазначені конституційні норми і змушують робітників працювати без оформлення трудових відносин, видають працівникам зарплату «у конвертах».

Основна причина виникнення цієї проблеми - не вміння громадян користуватися правами, закріпленими у Конституції України, недостатній рівень правової освіти, відсутність правосвідомості та поваги до Закону, як у найманих працівників, так і у роботодавців.

Нагадуємо, відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпПУ, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

Враховуючи вище викладене від неналежного оформлення трудових відносин, перш за все, страждає особа, яка погоджується на таку працю. Більшість найманих працівників не розуміють, що відсутність правового регулювання трудових відносин робить громадянина незалежної держави рабом та призводить до позбавлення працівника соціальних гарантій.

Укладення трудового договору дає можливість найманому працівнику бути захищеним чинним трудовим законодавством у разі порушення його прав, а саме:

-в разі затримки в розрахунку по заробітній платі;

-відмові оплати праці за виконану роботу;

-недодержання зобов’язань роботодавця, тощо.

Житомирські новини