RSS
Середа, 11 березня 2026, 18:39
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Під час обміну полоненими додому повернулися 200 українських захисників, серед них — 13 військових із Житомирщини. Про повернення повідомив Президент України Володимир Зеленський.
Вже четвертий рік українці тримають оборону на всіх рубежах життя. Під звуки сирен, у нічних вибухах і тривозі буднів ворог намагається зламати нас ракетами й дронами, темрявою та холодом, тиском страху. Та Україна вистоїть, бо є речі, яких не вимкнути жодним ударом: людська гідність, взаємна підтримка, єдність і віра у перемогу.
24 лютого у Житомирі відбулися меморіальні заходи з нагоди четвертої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Жителі області, представники органів влади, військовослужбовці, ветерани, родини полеглих Захисників зібралися, аби схилити голови перед пам’яттю тих, хто віддав життя за свободу, незалежність і майбутнє нашої держави.
Заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський відкриття «Затишного дому» для сиріт та ветеранів війни у Житомирі.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Телефонує безробітний житомирянин у приймальню місцевого чиновника: — Алло, це приймальня Івана Івановича. Слухаю —...

Рятувальники Житомирщини закликають не підпалювати суху траву та сміття

03.04.2019 08:08

Житомирські новини - На Житомирщині 31 березня було зареєстровано 50 пожеж, із яких 32 – це займання сухої трави на площі понад 58 гектарів. Горить суха трава на полях, вздовж доріг, сміття на присадибних ділянках і відкритій території. Суха вітряна погода сприяє миттєвому поширенню вогню на значні площі. Полум’я перекидається на господарські споруди, техніку і навіть житлові будинки.

Про це інформує Управління ДСНС України у Житомирській області.

З початку року рятувальники ліквідували 510 пожеж в екосистемах, вогнем пройдено 1012,7 гектарів територій. При спробі самостійного гасіння пожежі від опіків загинула 1 людина на Коростенщині та ще двоє потрапили до лікарень.

Серед резонансних подій – 18 березня вогнеборці врятували від знищення вогнем с. Острови Овруцького району. Там чимало порожніх будівель, водночас мешкає кілька десятків жителів. Того дня на полі зайнялася суха трава і сильний вітер сприяв поширенню полум’я у бік житлових будинків. Звісно, у такій місцевості помітити і сповістити про пожежу вчасно рідко вдається. Тож на час прибуття рятувальників вогонь вже встиг охопити п’ять господарських будівель, чотири нежилі будинки та гараж. Окрім пожежних розрахунків ДСНС до гасіння довелося залучити і працівників від лісгоспу та підрозділ місцевої пожежної охорони села Словечно. Загалом пожежу приборкували понад 6 годин, працювало 5 одиниць пожежної техніки. Ускладнювало гасіння сильний вітер та хаотичне розміщення будівель на площі близько 20 гектарів, на які існувала загроза перекидання вогню. Однак спільними зусиллями вдалося врятувати будівлі та зупинити подальше поширення вогню вглиб села.

Доки триває пожежонебезпечний період, рятувальники закликають громадян відмовитись від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків, адже вітряна погода сприяє миттєвому поширенню вогню на значні площі.

Екологи наголошують, що регулярні підпали зменшують біорізноманітність та порушують природну рівновагу. Гинуть корисні комахи та черв’яки, що знищують шкідників та беруть участь у ґрунтоутворенні. І такі пожежі призводять до погіршення якості ґрунтів та, як наслідок, до зниження урожайності. До того ж разом з сухою рослинністю можуть горіти залишки добрив, пестициди та небезпечне сміття. Цей дим є отруйним та дуже шкодить здоров’ю людей і живих організмів.

Слід пам’ятати, що спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України. А за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та у складних випадках і кримінальна відповідальність.

Житомирські новини