RSS
Четвер, 28 березня 2024, 15:04
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Десь у Житомирі після чергових реформ уряду країни Дружина чоловікові: - Ти навіщо взяв новий пакетик з чаєм? - У старого вже...

Шкідник не визнає кордонів

16.08.2018 16:41

Житомирські новини - А саме він нині неабиякої шкоди завдає лісам, як українським, так і білоруським. Спеціалісти лісозахисту, науковці та лісопатологи двох країн об’єднує пошук найефективніших шляхів боротьби з шкідником задля збереження лісу.


Таким був лейтмотив зустрічі українських та білоруських лісівників, яка пройшла на базі державного підприємства «Малинське лісове господарство».


«Аерозольний генератор ГАРД-МН, який базується в Малинському лісгоспі, підприємства нашого управління використовують в роботі з 2011 року – саме в ці роки спостерігалися спалахи рудого та звичайного соснового пильщика - зазначає перший заступник начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Ільїн. – Однак, для боротьби з найбільшою сьогоднішньою бідою в наших лісах – короїдом він не використовується. По-перше, в Україні немає препарату, який би був помічний в боротьбі саме з цим шкідником. По-друге, обробка насаджень методом розбризкування в боротьбі з короїдом є взагалі неефективною, позаяк шкідник живе і живиться під корою дерева, на відміну від листо- та хвоєгризучих, і дістатися до нього важко.»


Наші білоруські колеги нещодавно придбали таку ж аерозольну установку і приїхали до житомирських лісівників, аби ті поділилися досвідом використання її в роботі.


Отож в ході навчального семінару з питань хімічної обробки осередків шкідників з використанням аерозольного генератора спеціалісти обласного управління лісового та мисливського господарства, Малинського держлісгоспу та Державної установи із захисту та моніторингу лісу «Беллесозащита» республіки Білорусь обговорювали проблемні питання, які виникають в ході боротьби з хворобами та шкідниками лісу, ділилися професійними секретами, обмінювалися досвідом.


Варто зазначити, що використання вищезазначеного генератора у боротьбі з шкідниками лісу є досить ефективним та значно дешевшим, ніж, скажімо, авіація. Для обприскування насаджень з гелікоптера чи літака необхідно 25-40 літрів робочої рідини на 1 гектар, а з використанням ГАРДа – 600 грамів. А ще ж потрібно додати вартість пального та обслуговування.


Відтак колеги з сусідніх країн домовилися і надалі обмінюватися досвідом та напрацюваннями в питаннях та захисту лісу.

Житомирські новини