RSS
Вівторок, 22 квітня 2025, 13:03
Суспільно-інформаційний ресурс громади
На Житомирщині триває весняна кампанія з висадки лісу. Цього тижня на ділянці площею 3 гектари висадили сосну, березу та яблуню. Область продовжує лідирувати в реалізації програми «Зелена країна», і якщо вдасться зберегти темпи, до кінця року по Україні буде висаджено 1 мільярд дерев.
Відбулася 26-та сесія, де ключовим стало затвердження звіту про виконання Програми соціально-економічного розвитку за 2024 рік. Попри війну, минулого року вдалося спрямувати 3,5 млрд грн на оборону та ЗСУ, збудувати фортифікації (понад 2 млрд грн), передати тисячі дронів та сотні авто, укріпити критичну інфраструктуру, підтримати ветеранів, залучити 1,8 млрд грн міжнародної допомоги та забезпечити зростання експорту на 45%. Значні кошти інвестовано в медицину та освіту.
На Житомирщині відбулося виїзне засідання комітетів Верховної Ради. Начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко обговорив з народними депутатами наставництво — важливу форму підтримки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це можливість для дитини мати поруч дорослого друга й порадника, особливо перед виходом у самостійне життя. Під час діалогу напрацювали низку рішень, які дозволять зробити механізм наставництва простим, зрозумілим і безпечним.
Сьогодні, 04 квітня, у Житомирській ОВА відбулася нарада щодо реалізації державної Стратегії ветеранської політики. Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, разом з Міністром у справах ветеранів України Наталією Калмиковою, народними депутатами, а також керівниками громад і районів обговорили найбільш актуальні питання, від яких сьогодні залежить активне та повноцінне життя наших ветеранів.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Чиновник запізнився на роботу та змушений писати пояснювальну записку: - Я прийшов на роботу о 10-00, а не в 09-00, тому що до 10-00...

СМИ: Геннадий Зубко хочет увести в тень питание детей в школах и садиках

17.02.2014 13:54

Верховная Рада на прошлой неделе включила в повестку дня законопроект № 2055, предлагающий разрешить педагогам закупать продукты питания без тендерных процедур. Об этом сообщают «Наші гроші».

Интересно что автором законопроекта является наш земляк, народный депутат из ВО «Батькивщина» Геннадий Зубко.

Указанным законопроектом предлагается дополнить ч. 3 ст. 2, которая касается сферы применения закона о госзакупках, следующим пунктом:

«Действие настоящего Закона не распространяется на случаи, если предметом закупки являются: [ ...] товары (продукты питания) для организации питания, закупка которых осуществляется для дошкольных учебных заведений, общеобразовательных учебных заведений и учебных заведений для граждан, нуждающихся в социальной помощи и реабилитации государственной и коммунальной собственности».

Кроме того статью также предлагают дополнить условием, что касается регуляции цены при применении такой вне тендерной закупки:

«В таком случае продукты питания закупаются по ценам, которые не превышают официальные среднестатистические цены на момент закупки продуктов питания».

Закон был зарегистрирован еще в январе прошлого года. При этом, в первоначальном варианте речь шла только о товарах для государственных и коммунальных детсадов. Комитет по вопросам экономполитики проект в таком виде отверг, после этого в доработанном варианте добавились школы и спецзаведения, а также оговорка о ценах.

Вместе с тем негативным остается последний вывод Главного экспертно-научного управления, которое даже после внесенных изменений указало на недостатки законопроекта.

Указанные изменения не способствуют созданию конкурентной среды и предотвращению коррупции, а наоборот могут негативно сказаться на прозрачности и открытости использования государственных средств и затруднить осуществление государственного контроля в этой сфере.

Кроме того, отметили эксперты, «среднестатистические цены», на которые предлагает опираться проект, официально не определяются, а порядок их расчета авторы не предложили. Общий вывод комитета - для упрощения процедуры необходимо разработать более гибкие правила закупок, а не пытаться их избежать.

Автором законопроекта является народный депутат из ВО «Батькивщина» Геннадий Зубко. Он занимался строительным бизнесом («Житомирский завод ограждающих конструкций»), а также до сентября 2012 г., то есть до избрания в парламент, был директором ООО «МОЯК», основным видом деятельности которой является розничная торговля мясом и мясными продуктами в специализированных магазинах.

В свою очередь Комитет по вопросам науки и образования, возглавляемый Лилией Гриневич («Батькивщина») поддержал законопроект.

Житомирські новини