RSS
Четвер, 25 квітня 2024, 10:50
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
іменинники

Кропивницький Володимир Миколайович - Житомирська область. Політик, бізнесмен

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В одній зі шкіл Житомира: «УРА! Канікули!» - кричали вчителя. І, підкидуючи у повітря порфтелі та збиваючи на своєму...

У березні мобільні медичні команди здійснять 12 виїздів у північні громади Житомирщини

04.03.2024 10:12

Житомирські новини - Таку ж кількість виїздів зробили мобільні медичні команди (ММК) у лютому до Народицької, Олевської та Словечанської громад. Члени ММК проконсультували за минулий місяць близько 360 людей. Це не лише медичні послуги, але й соціально-психологічні.

У межах проєкту «Відновлення доступу до медичних послуг у громадах Житомирської області» створені три мобільні медичні команди (ММК) у складі лікаря, медичної сестри, психолога та фахівця з соціальної роботи. У січні-вересні цього року ММК виїжджатимуть до населених пунктів трьох громад регіону для надання первинної медичної допомоги, а також забезпечення психологічної допомоги, підтримки та соціального супроводу.

ММК здійснюють обстеження на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, хронічне обструктивне захворювання легень, втрату слуху, гендерно зумовлене насилля (ГЗН), депресію. Можуть зробити електрокардіограму, виміряти холестерин, провести УЗД-дослідження тощо. Усі послуги ММК є безоплатними.

У березні ММК їздитимуть за таким графіком:

05.03 - с. Сухарівка, с. Бродник Народицька ТГ;
06.03 - с. Старі Велідники Словечанська ТГ;
07.03 - с. Покровське Олевська ТГ;
12.03 - с. Норинці Народицька ТГ;
13.03 - с. Усово Словечанська ТГ;
14.03 - с. Новоозерянка Олевська ТГ;
19.03 - с. Клочки Народицька ТГ;
20.03 - с. Красилівка Словечанська ТГ;
21.03 - с. Замисловичі Олевська ТГ;
26.03 - с. Латаші Народицька ТГ;
27.03 - с. Бігунь Словечанської ТГ;
28.03 - с. Лопатичі Олевська ТГ.

«Нас вже чекають у селі», – розповідають члени мобільних медичних команд, які виїжджають до населених пунктів Словечанської, Народицької та Олевської громад. До ММК приходять люди різного віку – і молоді, і старші. Хтось прагне поспілкуватися саме з лікарем, але багато потребують психологічної підтримки.

Приїзд ММК до села - це не просто можливість для місцевих жителів потрапити на консультацію до лікаря. Хоча і це дуже важливо. Адже не завжди люди мають змогу самотужки приїхати до міста, аби пройти профілактичний медичний огляд через віддаленість населеного пункту, брак коштів, нерегулярні пасажирські перевезення. ММК ще й слухає людей, надає психосоціальну підтримку. Психологічні консультації не менш затребувані, ніж медичні.

Проєкт “Відновлення доступу до медичних послуг у громадах Житомирської області”, що реалізується в рамках підтримки проєкту USAID, спільно з PACT “Інновації для подолання епідемії ВІЛ”, має на меті допомогти жителям громад отримати медичні та соціально-психологічні послуги. Виїзди заплановані по вересень місяць включно, аби максимально охопити усі села цих громад.

Житомирські новини
Теги: