RSS
Субота, 23 лютого 2019, 02:21
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич уже не вперше у вихідні перевіряє хід робіт на об’єктах, які реконструюють в області. Адже впевнений, що виїзд на роботи без попередження – це найкращий технагляд для підрядників.
На Житомирщині голова міжрайонної медико-соціальної комісії вимагав та одержав від пацієнтки 4 тис грн хабара
Заступник міського голови закликала представників засобів масової інформації спільно з батьківською громадськістю, представниками влади запровадити дієвий контроль щодо якісного, безпечного і повноцінного харчування дітей.
Про діяльність КП «Житомирводоканал» у 2018 році і плани з модернізації підприємства на наступний рік розповів міський голова під час свого звіту 12 грудня.
Микола Череднік
​Про районні ради у Житомирі

Богунська та Корольовська районні ради по факту є органами місцевого самоврядування. Однак в дійснос...

Віктор Мельниченко
У Житомирі 3 тисячі вірян вшанували чудотворну Подільську ікону Божої Матері

Сьогодні православний світ святкує стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці. А кілька дні...

Сергій Пастух
Антифейк — ответ российской пропаганде о Мариуполе

«Самое обидное, что в информационной войне всегда проигрывает тот, кто говорит правду, он огра...

Andrey Sobolev
Росія може вдатися до провокацій на День незалежності України

Починаючи з 2014 року, на День незалежності України, Росія та підконтрольні їй бойовики, запекло обс...

Сергій Форест
Геннадий САВЧЕНКО: За прошлый год наша служба автомобильных дорог план выполнила полностью! ФОТО

Группа житомирских журналистов попыталась разобраться с состоянием дорог в регионе и встретилась с р...

Житомирські новини
Микола Суслик: Про перші успіхи Житомирщини у впровадженні медичної реформи
Микола Суслик: Про перші успіхи Житомирщини у впровадженні медичної реформи
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Будучи членом Всеукраїнської асоціації із паблік рілейшнс (UAPR), отримала в користування цікаву презентацію. Від сьогодні планую серій публікацій. Зокрема, темою сьогоднішньої обрала - "Мачо відходять в минуле". Мова йде не про дискотеки та кафе, а про державний сектор, політику, бізнес.
Посміхнись  
- П'яний депутат збив лося, але не розгубився, і виклав на ютуб відео з реєстратора в зворотній перемотці, де він його воскрешає,...

У прокуратурі Житомирщини на семінарі вивчали особливості здійснення кримінального провадження стосовно неповнолітніх

25.07.2018 12:57

Житомирські новини - У прокуратурі Житомирської області відбувся навчально-методичний семінар на тему «Особливості здійснення кримінального провадження стосовно неповнолітніх», у якому взяли участь керівники місцевих прокуратур, їх заступники, прокурори місцевих прокуратур, які здійснюють захист прав дітей, а також слідчі територіальних підрозділів ГУНП в області, яких спеціально уповноважено на здійснення досудових розслідувань у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх.


У семінарі взяли участь і виступили начальник сектору ювенальної пробації Житомирського міського відділу з питань пробації Катерина Камлук, інспектор ювенальної превенції УПД ГУНП в області Інна Бондарчук та заступник начальника відділу профілактики соціального сирітства та фінансово-господарського забезпечення ССД обласної державної адміністрації Алла Добровінська.


Відкриваючи семінар, заступник прокурора області Віталій Мякішев наголосив, що міжнародні стандарти щодо здійснення правосуддя стосовно неповнолітніх орієнтовані на застосування щодо них засобів впливу, пропорційно відповідних їх особистості та обставинам вчиненого правопорушення. Йдеться про те, що жодна така особа не може бути вилучена з-під нагляду батьків, частково або повністю, якщо це не виправдано обставинами справи.


«З урахуванням таких принципів, національним законодавством передбачено можливість виправлення неповнолітніх без покарання шляхом застосування примусових заходів виховного характеру. Однак слідчими та процесуальними прокурорами недостатньо використовуються надані повноваження щодо застосування інститутів звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності», - констатував Віталій Мякішев.


Заступник прокурора області також зауважив, що подекуди через порушення та неоднакове застосування норм кримінального і кримінально-процесуального законодавства мали місце факти повідомлення неповнолітнім про підозру за діяння, які мають ознаки малозначності, а також про підозру особам, які не досягли віку кримінальної відповідальності, з подальшим направленням до суду обвинувальних актів.
«Аби уникнути подібних фактів, ми маємо професійно, виважено та відповідально підходити до кожного вчиненого такою категорією осіб правопорушення, застосовуючи на практиці ратифіковані Україною міжнародні стандарти здійснення правосуддя щодо неповнолітніх», - закликав до обговорення проблемних питань Віталій Мякішев.


Перед учасниками семінару виступила в.о. начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури області Людмила Кучер, яка зупинилася на проблемних питаннях, що виникають при проведенні досудового розслідування та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, вчинені неповнолітніми та за їх участі.


Також на семінарі прокурори обговорили низку інших проблемних питань. Це, зокрема, особливості затримання неповнолітніх осіб у порядку ст.ст. 208, 211 КПК України та обрання їм запобіжного заходу у виді тримання під вартою (з урахуванням вимог ст.492 КПК України) та недопустимість доказів, отриманих під час затримання неповнолітнього з порушеннями вимог КПК України, повноваження прокурора у кримінальному провадженні щодо застосування до неповнолітніх примусових заходів виховного характеру, інститути звільнення від кримінальної відповідальності (ст.ст.44-49 КК України) та укладення угод у кримінальному провадженні тощо.


Виступи запрошених – представників Житомирського міського відділу з питань пробації, ювенальної превенції УПД ГУНП в області та облдержадміністрації стосувалися, відповідно, питань оцінки ризиків вчинення неповнолітнім повторних злочинів, проблем профілактичної роботи із неповнолітніми засудженими, стану впровадження пробаційних програм, виконання рішень суду про застосування до неповнолітніх примусових заходів виховного характеру, ефективності проведеної превентивної та профілактичної роботи із такою категорією осіб та профілактиці правопорушень серед неповнолітніх.

Житомирські новини