RSS
Субота, 12 жовтня 2024, 16:41
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 19 вересня 2024 року, в Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегацією Естонського центру міжнародного співробітництва з розвитку (ESTDEV).
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Дмитро Погреблян
Марк Рютте – новий генеральний секретар НАТО

Марк Рютте – новий генеральний секретар НАТО, заявив, що Україна є пріоритетом для останнього....

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Олена Рибчинська
Вибори під час війни: що насправді думають українці?

Незважаючи на те, що президентський термін Володимира Зеленського 20 травня 2024 року добіг кінця,...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- П'яний депутат збив лося, але не розгубився, і виклав на ютуб відео з реєстратора в зворотній перемотці, де він його воскрешає,...

У Житомирі відбулася лекція «140-річчя жіночого руху в Україні» від депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості»

13.09.2024 20:10

У Житомирі, в приміщенні Магістрату відбувся захід, присвячений історії та досягненням жіночого руху в Україні. Лекцію під назвою «140-річчя жіночого руху в Україні», що організували членькині депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості». Спікерками заходу були депутатки міської ради Олена Розенблат та Людмила Янушевич, а також консультантка Національного Демократичного Інституту Оксана Давиденко.

Учасники лекції мали можливість дізнатися про основні віхи боротьби за права жінок, їхній внесок у розвиток політичної, економічної та соціальної сфер країни, а також ключові досягнення, які відбулися за останні десятиліття.

«В час повномасштабної війни важливо, аби жінки брали на себе лідерство в процесах управління державою, прийнятті рішень, і щоб в процесах відновлення голос і потреби жінок були почуті. Роль жінок не обмежується лише традиційними сферами, а охоплює всі аспекти суспільного життя, включаючи політику, економіку та національну безпеку», – зазначила Олена Розенблат.

Лекторки звернули увагу на важливі історичні події, такі як створення перших жіночих організацій в Україні, боротьба за право на освіту, участь у політичному житті та роль жінок у національно-визвольному русі. Вони також наголосили на значенні сучасного жіночого руху, який продовжує боротися за рівні можливості, захист прав жінок, участь у прийнятті рішень та подолання гендерних стереотипів.

«Ми бачимо як більше ніж 45 тисяч жінок сьогодні служить у ЗСУ. Жінки, в умовах війни, забезпечують міцний тил і є надійною опорою для своїх побратимів і посестер. Вони плетуть сітки, створюють прихистки для вимушених переселенців, організовують поставки гуманітарних вантажів, збирають кошти на допомогу армії, народжують і доглядають дітей, ведуть бізнес, сплачують податки у державну казну», - говорить голова депутатської групи «Рівні можливості» міської ради Людмила Янушевич.

«Завдяки таким подіям, як ця лекція, громада Житомира отримує можливість не лише дізнатися більше про історію жіночого руху, але й долучитися до процесу створення рівних умов для всіх громадян, незалежно від статі», - резюмувала Галина Шиманська, секретар міської ради.

Житомирські новини