RSS
Понеділок, 4 листопада 2024, 04:04
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 19 вересня 2024 року, в Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегацією Естонського центру міжнародного співробітництва з розвитку (ESTDEV).
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Дмитро Погреблян
Президент рф Путін показав нам, що він готовий підняти градус українсько-російської війни.

 Президент рф Путін показав нам, що він готовий підняти градус українсько-російської війни. Пут...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Олена Рибчинська
Вибори під час війни: що насправді думають українці?

Незважаючи на те, що президентський термін Володимира Зеленського 20 травня 2024 року добіг кінця,...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Житомирянка пообіцяла зробити сюрприз свому коханому та сину. Каже, відверніться і рахуйте до 30... Відвернулися, порахували,...

У Житомирському районі двоє пенсіонерів потрапили на «гачок» шахраїв

05.10.2024 16:55

До потерпілих надходили телефонні дзвінки з проханням фінансово допомоги родичам під різними приводами.

До 62-річного жителя Тетерівської громади зателефонував чоловік, який назвався братом. Якість зв’язку була поганою, тож чоловік не запідозрив підміни. «Родич» поскаржився на тяжку хворобу і попросив кошти в борг. Співчутливий чоловік погодився та одразу ж за допомогою терміналу переказав понад 30 тисяч гривень суму на вказаний йому рахунок.

А 67-річній житомирянці зателефонували нібито з відділку поліції. Жінці повідомили, що її внучка підозрюється в учиненні злочину та запропонували «вирішити питання» про непритягнення до відповідальності за 32 тисячі гривень. Бабуся виконала всі інструкції співрозмовника та переказала необхідну суму на невідомий рахунок.

Пізніше обоє потерпілих дізналися, що родичі допомоги не потребували й зрозуміли, що їх ошукали.

Нині правоохоронці встановлюють особи зловмисників у межах кримінальних проваджень з попередньою кваліфікацією за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Поліцейські вкотре закликають громадян не довіряти незнайомим співрозмовникам, ким би вони не називались.

Аби не потрапити на «гачок» шахраїв не панікуйте та не поспішайте виконувати умови співрозмовників. У першу чергу завершіть розмову з незнайомцями та якнайшвидше зателефонуйте тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поруч і підтвердити або спростувати інформацію.

Ніколи не передавайте та не переказуйте гроші, призначені нібито для лікування, відшкодування збитків потерпілим чи іншої термінової потреби, незнайомим людям.

Розкажіть про такі випадки шахрайства своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це вбереже їх від неприємностей.

Житомирські новини