RSS
Понеділок, 2 березня 2026, 13:30
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Вже четвертий рік українці тримають оборону на всіх рубежах життя. Під звуки сирен, у нічних вибухах і тривозі буднів ворог намагається зламати нас ракетами й дронами, темрявою та холодом, тиском страху. Та Україна вистоїть, бо є речі, яких не вимкнути жодним ударом: людська гідність, взаємна підтримка, єдність і віра у перемогу.
24 лютого у Житомирі відбулися меморіальні заходи з нагоди четвертої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Жителі області, представники органів влади, військовослужбовці, ветерани, родини полеглих Захисників зібралися, аби схилити голови перед пам’яттю тих, хто віддав життя за свободу, незалежність і майбутнє нашої держави.
Заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський відкриття «Затишного дому» для сиріт та ветеранів війни у Житомирі.
20 лютого в Україні віддають шану Героям Небесної Сотні — людям, чия громадянська мужність, самопожертва та незламність стали моральним орієнтиром для всієї країни. Вони стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та європейського вибору України, назавжди змінивши перебіг нашої історії.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Сидит девушка в кафе на Михайловской и пьет ароматное кофе. Вдруг подходит к ней депутат и говорит: «Девушка, можно я за...

Виїзна зустріч спільноти університетів «Ти як?» у Житомирі

02.03.2026 10:55

У Житомирі Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у виїзній зустрічі спільноти університетів програми «Ти як?», до якої вже входить 31 заклад вищої освіти з 20 областей.

Зустріч відбулася в Державному університеті «Житомирська політехніка». До якої долучилися начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, його заступниця Наталія Остапченко, регіональна координаторка Всеукраїнської програми «Ти як?» Ірина Гладка, заступник міністра освіти і науки Микола Трофименко, заступниця міністерки у справах ветеранів Юлія Кирілова, представники Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, проректори та керівники психологічних служб університетів спільноти «Ти як?», а також експерти у сфері ментального здоров’я.

Дружина Президента наголосила, що одна з цілей Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – зробити послуги з підтримки ментального здоров’я доступними для людини там, де вона живе.

«Щоб не виснажені люди шукали десь допомоги, а вона сама прийшла до них у звичне середовище. Те, що університети спільноти дають такий приклад – безцінно. Маємо дійсно унікальну ситуацію: послуги з ментального здоров’я нині є там, де ми раніше навіть не могли собі уявити: у музеях, дитячих центрах, бібліотеках, спортивних залах, бізнесах – великих і маленьких компаніях», – зазначила перша леді.

У Житомирській політехніці учасники зустрічі ознайомилися з роботою школи лідерства та відвідали музей «Політехнік», що поєднує практики підтримки ментального здоров’я, профорієнтацію молоді та сучасну науку. Фахівці психологічної служби розповіли про діджитал-проєкти з підтримки ментального здоров’я в університеті, розвиток ініціатив із наративної психотерапії, застосування казкотерапії та інших форматів під час роботи зі студентами.

Також вони відвідали Центр ветеранського розвитку університету, де реалізується програма підготовки фахівців із супроводу ветеранів. Тут функціонує і спеціальна навчально-практична лабораторія для проведення інтерактивних занять, груп підтримки, психологічних практикумів і тематичних семінарів.

«В університетах спільноти «Ти як?» діє безліч ініціатив зі зміцнення ментального здоров’я: майстер-класи, групи підтримки, ветеранські центри, послуги для ВПО. І це сьогодні не лише актуально, це ще й важливо. Зараз такий час, коли кожен колектив, університет, школа, банк чи завод, щоб зберегти дієздатність, мусить стати ще й простором ментальної підтримки для всіх, хто поряд», – зауважила Олена Зеленська.

Під час зустрічі також презентували результати дослідження щодо підготовки немедичних фахівців у сфері ментального здоровʼя. Воно показало, що 65 % майбутніх фахівців обирають професію через бажання допомагати людям. За останні п’ять років інтерес до професії психолога зріс удвічі.

Також відбулася зустріч представників проєктних команд ЗВО, які долучилися до створення та реалізації навчальних програм із підготовки консультантів за методом «Рівний – рівному», з випускниками першої групи. Вони обговорили адаптацію навчальної програми та практичну реалізацію цього підходу.

«Ви зараз на передовій боротьби за збереження ментального здоров’я, витримки і здорового глузду всього українського суспільства. Власне, все це вкупі ми й називаємо стійкістю. Тож якість вашої роботи – кожного курсу, кожного випускника, кожного заходу й ініціативи буквально життєво важлива», – підсумувала дружина Президента.

Крім того, під час заходу презентували шість нових освітніх курсів для фахівців у сфері ментального здоров’я, створених «Ти як?» відповідно до міжнародних стандартів та з урахуванням професійних запитів: «Профілактика ризикованої поведінки серед молоді», «Травмоінформований підхід», «Підлітковий вік: карта для дорослих», «Законодавство у сфері психічного здоров’я: навігатор для фахівця», «Материнство і батьківство без стресу: курс для фахівців» та «Базові навички спілкування для надавачів психосоціальної підтримки».

Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко зазначив:

«Переконаний, що напрацьовані сьогодні кейси стануть фундаментом для всієї освітньої системи України та сприятимуть упровадженню найкращих практик підтримки ментального здоров’я в нашій країні».

На завершення він подякував усім учасникам зустрічі:

«Дякую кожному, хто долучився до цього діалогу, адже саме так ми зміцнюємо нашу спільну стійкість».

Довідково. Супровід впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» здійснює Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за експертної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Детальніше у відео - https://www.youtube.com/watch?v=vgf1WGHi7hs

 

 

Житомирські новини