RSS
Субота, 12 жовтня 2024, 15:32
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 19 вересня 2024 року, в Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегацією Естонського центру міжнародного співробітництва з розвитку (ESTDEV).
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Дмитро Погреблян
Марк Рютте – новий генеральний секретар НАТО

Марк Рютте – новий генеральний секретар НАТО, заявив, що Україна є пріоритетом для останнього....

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Олена Рибчинська
Вибори під час війни: що насправді думають українці?

Незважаючи на те, що президентський термін Володимира Зеленського 20 травня 2024 року добіг кінця,...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі судять чоловіка, який у парку Гагаріна пограбував спортсменів. Розкажіть, підсудний, як ви здійснили...

Впровадження реформа шкільного харчування на Житомирщині: Глибочицький ліцей

09.09.2024 21:05

 

Реформування шкільного харчування стало однією з ключових стратегічних цілей розвитку сучасного освітнього середовища в Україні. Впровадження корисного та збалансованого раціону для дітей є важливим кроком на шляху до здоров’я і щастя кожного учня. Активно над цим працюють і на Житомирщині — зокрема, у Глибочицькому ліцеї, де вже відбулися значні зміни.

У навчальному закладі вже модернізовано харчовий блок, що є однією з основних вимог для успішного впровадження нових стандартів шкільного харчування.

Місцева влада, на чолі з Глибочицьким сільським головою Сергієм Сокальським, активно підтримує ініціативу Олени Зеленської з реформування шкільного харчування. За його словами, нині всі учні ліцею харчуються безкоштовно.

«До 2022 року безкоштовне харчування в ліцеї надавалося лише дітям пільгових категорій та учням початкових класів. З початком війни ми ухвалили рішення підтримати ініціативу щодо забезпечення безоплатного харчування для всіх учнів, оскільки розуміли, що це питання стало ще більш актуальним у складних умовах. Забезпечення кожної дитини гарячою їжею – це не тільки підтримка їхнього здоров’я, але й додатковий спосіб полегшити тягар на родини, які опинилися в скрутному становищі», – зазначив Сергій Сокальський.

Начальниця відділу освіти, науки, культури, молоді та спорту Глибочицької сільської ради Ганна Войтенко зазначила, що реформа шкільного харчування активно впроваджується не лише в Глибочицькому ліцеї, а й в інших навчальних закладах територіальної громади.

«З 2019 року організація здорового харчування в закладах освіти нашої територіальної громади є одним із пріоритетних завдань. Ми прагнемо не лише забезпечити школярів якісними та безпечними продуктами, а й виховувати у них правильні харчові звички, що сприятимуть їхньому здоров’ю в майбутньому. Завдяки програмі “Школа для кращих результатів” ми отримали 1 мільйон 600 тисяч гривень, які спрямовані на модернізацію харчоблока, що дозволить підвищити якість та безпеку харчування», — зауважила Ганна Войтенко.

Директорка Глибочицького ліцею Ганна Сидочук підкреслила позитивний вплив реформи на освітній процес. Особливо важливо, що навіть у складних умовах війни учні продовжують харчуватися безкоштовно. За її словами, такі зміни сприяють покращенню загальної атмосфери в закладі, а також підвищують рівень задоволення учнів і їхніх батьків.

Крім того, ліцей активно працює над розвитком персоналу, щоб забезпечити якісну та безпечну організацію харчування відповідно до нових стандартів.

Меню для школярів базується на чотиритижневому раціоні, розробленому робочою групою за участі відомого шеф-кухаря Євгена Клопотенка. Цей раціон є прикладом збалансованого підходу до шкільного харчування, який передбачає два прийоми їжі для учнів початкової ланки — сніданок та обід та один для учнів середньої й старшої школи.

Особливо корисним для працівників шкільних їдалень є наявність покрокових рецептів та технічних карток, які значно спрощують процес приготування страв.

Впровадження реформа шкільного харчування на Житомирщині є яскравим прикладом того, як ініціативи на національному рівні можуть змінювати життя дітей на краще, роблячи шкільне середовище не тільки місцем для навчання, але й для формування здорових звичок і міцного здоров’я на майбутнє.

Довідково. Реформа шкільного харчування розпочалась у 2020 році за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. Варто зазначити, що Житомирщина стала одним із перших пілотних регіонів, у якому почав змінюватися підхід до харчування дітей у закладах освіти. З 2020 року в області реалізується обласна Програма «Дітям Житомирщини – безпечне та якісне харчування» та Регіональний план заходів щодо створення в закладах освіти належних умов для безпечного та якісного харчування дітей у Житомирській області на 2020-2025 роки. Зміни в системі шкільного харчування в області успішно упроваджуються, напрацьовуються нові прогресивні практики.

Детальніше дивіться у відео - https://www.youtube.com/watch?v=2q7QEb3_WcQ

Житомирські новини