RSS
Четвер, 25 квітня 2024, 06:42
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
іменинники

Кропивницький Володимир Миколайович - Житомирська область. Політик, бізнесмен

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Чиновник запізнився на роботу та змушений писати пояснювальну записку: - Я прийшов на роботу о 10-00, а не в 09-00, тому що до 10-00...

Яке майбутнє чекає мисливську галузь, залежить від самих мисливців

15.08.2018 12:00

Житомирські новини - За останніх 20 років в Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства посвідчення мисливця отримали більше 30 тисяч мешканців Житомирщини.


В цьому році понад 10 тисяч осіб стали власниками контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання. Зважаючи на те, що отримати ці картки, (а вони є обов’язковим документом, який повинен мати при собі мисливець, перебуваючи на полюванні) усі конче хотіли до початку сезону, можна припустити, що минулої суботи в мисливські угіддя області вийшла приблизно така кількість людей зі зброєю. А якщо додати ще й гостей з інших областей – то важкувато навіть уявити таке велелюддя.


Однак, незважаючи на таку масовість заходу, відкриття сезону, за словами завідуючого сектором мисливського господарства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Романа Логвінчука, пройшло без грубих порушень. Державна лісова охорона вилучила 2 одиниці зброї, склала 27 протоколів на порушників правил полювання, які муситимуть сплатити понад 5 тисяч штрафів. Найчастіші порушення – це відсутність контрольної та відстільної картки.


Полювання – це найсильніша пристрасть серед усіх, які бувають у людини, тому що з´являється вона ще в дитинстві і помирає лише тоді, коли помирає сам мисливець. Так вважає потомственний мисливець і професійний мисливствознавець водночас, який цій справі віддав все своє життя.


З тим, що пристрасть ця дійсно сильна, не погодитися важко, особливо якщо взяти до уваги такий випадок . В цьому році 6 мисливцям, які звернулися в обласне управління за контрольною карткою, у її видачі було відмовлено, позаяк рішенням суду їх визнано такими, що мають борги зі сплати аліментів. Однак буквально за кілька днів, троє із них прийшли за карткою ще раз, бо вже ліквідували свою заборгованість!


Сьогодні мисливська галузь має немало проблем. Заклики заборонити полювання як таке, чути все частіше, бо це, буцімто, безжальне вбивство тварин та суцільне браконьєрство. Щодо останнього – то це і справді проблема. Однак не варто ототожнювати браконьєра і мисливця, бо лише справжні мисливці дбають про те, щоб в угіддях була дичина, щоб її кількість збільшувалася, різноманіття розширювалося.


І той же мисливець має бути носієм культури полювання. Саме він мусить дбати, щоб мисливець в уяві пересічного громадянина не асоціювався сьогодні суто із вбивцею беззахисних тварин. Суспільство має розуміти, що правильно організоване мисливство та полювання – це аж ніяк не безжальні вбивства звірів. Це, насамперед, - цивілізований активний відпочинок, з гарними традиціями, якому передує складний процес ведення мисливського господарства, обов’язковими складовими якого є збільшення чисельності тварин в угіддях, регулювання видового складу, охорона звірини, підгодівля, боротьба з поширенням хвороб тощо.
Аби мати можливість відстоювати свої права, ефективно боротися з порушниками, відроджувати та підтримувати традиції полювання і при цьому мати підтримку громадськості, мисливці області насамперед мають обєднатися самі.


Обласне управління лісового та мисливського господарства, в межах своїх повноважень, готове підтримувати мисливців та сприяти розвиткові мисливського господарства області, однак, чи вистоїть сьогодні мисливська галузь – залежить тільки від них.

Житомирські новини