RSS
Субота, 22 вересня 2018, 09:55
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Місто Житомир стало першим обласним центром в Україні, яке пройшло децентралізацію.
Як ведуться роботи на об’єктах ДФРР у різних районах області перевіряє голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.
Найсучасніший насіннєвий завод в Україні, один із найпотужніших у Європі повномасштабно розпочав свою роботу 5 вересня на Житомирщині.
- У жовтні 2014 року ми возили допомогу нашим захисникам. І уже на крайній точці, в Єнакієво, потрапили на блокпост, який захопили сепаратисти, розповідає волонтер Леонід Войнаш.
Сергій Пастух
Антифейк — ответ российской пропаганде о Мариуполе

«Самое обидное, что в информационной войне всегда проигрывает тот, кто говорит правду, он огра...

Andrey Sobolev
Росія може вдатися до провокацій на День незалежності України

Починаючи з 2014 року, на День незалежності України, Росія та підконтрольні їй бойовики, запекло обс...

Микола Череднік
ФЕЙКИ МІСЬКОЇ РАДИ

Вперше відчув на собі, як влада намагається маніпулювати громадською думкою, перекручуючи факти. Мов...

Сергій Форест
Геннадий САВЧЕНКО: За прошлый год наша служба автомобильных дорог план выполнила полностью! ФОТО

Группа житомирских журналистов попыталась разобраться с состоянием дорог в регионе и встретилась с р...

Жанна Бороздіна
Меценати-лісівники спільно з волонтерами продовжують підтримувати Українську Армію

Лісівники Житомирщини продовжують надавати велику допомогу Українській Армії. Зокрема, за підтримки ...

Житомирські новини
Микола Суслик: Про перші успіхи Житомирщини у впровадженні медичної реформи
Микола Суслик: Про перші успіхи Житомирщини у впровадженні медичної реформи
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Будучи членом Всеукраїнської асоціації із паблік рілейшнс (UAPR), отримала в користування цікаву презентацію. Від сьогодні планую серій публікацій. Зокрема, темою сьогоднішньої обрала - "Мачо відходять в минуле". Мова йде не про дискотеки та кафе, а про державний сектор, політику, бізнес.
Посміхнись  
- Баба Надя заглянула в банк, побачила, що черг немає, усі віконця вільні, всі оператори на місцях та привітливо посміхаються...

Яке майбутнє чекає мисливську галузь, залежить від самих мисливців

15.08.2018 12:00

Житомирські новини - За останніх 20 років в Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства посвідчення мисливця отримали більше 30 тисяч мешканців Житомирщини.


В цьому році понад 10 тисяч осіб стали власниками контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання. Зважаючи на те, що отримати ці картки, (а вони є обов’язковим документом, який повинен мати при собі мисливець, перебуваючи на полюванні) усі конче хотіли до початку сезону, можна припустити, що минулої суботи в мисливські угіддя області вийшла приблизно така кількість людей зі зброєю. А якщо додати ще й гостей з інших областей – то важкувато навіть уявити таке велелюддя.


Однак, незважаючи на таку масовість заходу, відкриття сезону, за словами завідуючого сектором мисливського господарства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Романа Логвінчука, пройшло без грубих порушень. Державна лісова охорона вилучила 2 одиниці зброї, склала 27 протоколів на порушників правил полювання, які муситимуть сплатити понад 5 тисяч штрафів. Найчастіші порушення – це відсутність контрольної та відстільної картки.


Полювання – це найсильніша пристрасть серед усіх, які бувають у людини, тому що з´являється вона ще в дитинстві і помирає лише тоді, коли помирає сам мисливець. Так вважає потомственний мисливець і професійний мисливствознавець водночас, який цій справі віддав все своє життя.


З тим, що пристрасть ця дійсно сильна, не погодитися важко, особливо якщо взяти до уваги такий випадок . В цьому році 6 мисливцям, які звернулися в обласне управління за контрольною карткою, у її видачі було відмовлено, позаяк рішенням суду їх визнано такими, що мають борги зі сплати аліментів. Однак буквально за кілька днів, троє із них прийшли за карткою ще раз, бо вже ліквідували свою заборгованість!


Сьогодні мисливська галузь має немало проблем. Заклики заборонити полювання як таке, чути все частіше, бо це, буцімто, безжальне вбивство тварин та суцільне браконьєрство. Щодо останнього – то це і справді проблема. Однак не варто ототожнювати браконьєра і мисливця, бо лише справжні мисливці дбають про те, щоб в угіддях була дичина, щоб її кількість збільшувалася, різноманіття розширювалося.


І той же мисливець має бути носієм культури полювання. Саме він мусить дбати, щоб мисливець в уяві пересічного громадянина не асоціювався сьогодні суто із вбивцею беззахисних тварин. Суспільство має розуміти, що правильно організоване мисливство та полювання – це аж ніяк не безжальні вбивства звірів. Це, насамперед, - цивілізований активний відпочинок, з гарними традиціями, якому передує складний процес ведення мисливського господарства, обов’язковими складовими якого є збільшення чисельності тварин в угіддях, регулювання видового складу, охорона звірини, підгодівля, боротьба з поширенням хвороб тощо.
Аби мати можливість відстоювати свої права, ефективно боротися з порушниками, відроджувати та підтримувати традиції полювання і при цьому мати підтримку громадськості, мисливці області насамперед мають обєднатися самі.


Обласне управління лісового та мисливського господарства, в межах своїх повноважень, готове підтримувати мисливців та сприяти розвиткові мисливського господарства області, однак, чи вистоїть сьогодні мисливська галузь – залежить тільки від них.

Житомирські новини