RSS
Четвер, 7 грудня 2023, 08:11
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сьогодні на мадайнчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.
іменинники

Форест Сергій Володимирович - Житомирська область, громадський діяч, журналіст, бізнесмен

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Ігор Переверзев
Депутат Оліївської громади організовано намагається повалити діючу владу

В Оліївській територіальній громаді депутатом Борисом Ткаченком створено групу депутатів "За розвито...

Andrey Sobolev
Впровадження державної мови, як засіб формування національної свідомості українського суспільства

Єдина державна (офіційна) мова має виступати виключно об’єднуючим чинником. Мова - не лише за...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі на вулиці Михайлівській чутки доходять швидше, ніж SMS... 

Юрій Денисовець: Співпраця Естонії та Житомирщини у галузі освіти триває

27.09.2023 10:59

Житомирські новини - 26 вересня заступник начальника обласної військової адміністрації Юрій Денисовець зустрівся з представниками Естонії, старшою проектною менеджеркою ESTDEV Анною Сілем, проектною менеджеркою у сфері управління державними школами МОН Естонії Рауль Аммер та старшим проектним менеджером напрямків децентралізації управління і цифровізації ПТО Олексієм Ситником.

 

Також на зустрічі були присутні заступниця міського голови Житомира Марія Місюрова, директорка обласного департаменту освіти Наталія Осипович та заступниця директора департаменту освіти Світлана Ковтуненко, керівники та працівники житомирських профтехів.

 

Естонські партнери допомагають реформувати професійну освіту в м. Житомир.

 

«Новий естонський проєкт «Підтримка реформи професійної освіти в м. Житомирі» свідчить про довгострокове партнерство між Естонію та Житомирщиною. Нам необхідно реалізувати цей проєкт для того, щоб модернізувати професійну освіту та сприяти її розвитку в області”, – зазначив Юрій Денисовець.

 

Метою проєкту є проведення аналізу мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти та планування її розвитку, насамперед на основі стратегії розвитку міста (області), також забезпечення навчання посадових осіб влади та адміністрації закладів освіти.

 

На зустрічі було обговорено питання щодо створення оптимальної мережі та електронного вступу. Проаналізували досвід сусідніх регіонів, ситуацію з ринком праці, етап реформи освіти, який стартує у 2027 році, зміни, які чекатимуть на кожний профтех.

 

Наразі є необхідність у нових професіях, покращенні матеріально-технічної бази й у працевлаштуванні ветеранів після війни.

 

«Естонія – країна, яка стало допомагає Житомирській області. У планах співпраці – навчання профтехівців, внутрішнє оцінювання закладів, написання планів розвитку профтехів»,- зауважив заступник начальника ОВА.

 

Загалом в області підготовку робітничих кадрів здійснюють 18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти (у місті Житомирі – 5 закладів): 4 вищих професійних училища, 3 центри професійно-технічної освіти, 9 професійних ліцеїв, 1 професійно-технічне училище та 1 заклад (НЦ) з трьома філіями при установах виконання покарань. У закладах професійної (професійно-технічної) освіти області навчаються 7,2 тис. осіб за більш ніж 110 професіями.

 

Заклади професійної (професійно-технічної) освіти області співпрацюють з близько 600 підприємствами області.

 

Також на Житомирщині функціонує 14 навчально-практичних центрів та 10 відкрито коштом державного бюджету й співфінансування з обласного/місцевих бюджетів, 4 – спільно з соціальними партнерами та роботодавцями.

 

Упроваджуються елементи дуальної форми навчання в 12 закладах професійної (професійно-технічної) освіти із 22 професій за участі 76 підприємств.

 

У 2023 році сформовано регіональне замовлення на підготовку робітничих кадрів в обсязі 2981 особа, у тому числі для міста Житомира – 950 осіб.

Житомирські новини