RSS
Четвер, 23 травня 2024, 12:18
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
іменинники

Поліщук Вячеслав Іванович - Житомирська область. Чиновник, політик

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Сидит девушка в кафе на Михайловской и пьет ароматное кофе. Вдруг подходит к ней депутат и говорит: «Девушка, можно я за...

Жителі прикордонних районів Житомирщини зможуть безкоштовно дивитися 12 українських телеканалів

22.05.2023 09:55

Житомирські новини - На початку травня 2023 року служба Держспецзв'язку анонсувала запуск в Україні державного мультиплексу МХ-7, завдяки якому українське телебачення та радіо зможуть дивитися в населених пунктах прикордоння. У відповіді на запит Суспільного у пресслужбі Держспецзв'язку розповіли, що в рамках проєкту на Житомирщині встановили п'ять передавачів, які розширять там мережу покриття, зокрема й для прикордоння.

Завдяки цьому жителі населених пунктів Житомирщини на кордоні з Білоруссю зможуть безкоштовно дивитися 12 українських телеканалів та слухати три програми суспільного радіо.

"Це важливий крок у протистоянні російській пропаганді. Ми зробили все можливе, щоб забезпечити сигналом наших громадян, позбавлених змоги дивитися українське телебачення", – цитує пресслужба голову Держспецзв’язку Юрія Щиголя.

З його слів, мультиплекс працюватиме саме на метрових хвилях, оскільки на дециметрових – весь частотний ресурс зайнятий, а погодження на будівництво додаткових передавачів є дуже тривалим процесом. В метровому ж діапазоні наразі частотний ресурс вільний, що створює додаткові можливості розширення трансляцій українських телеканалів.

Мультиплекс МХ-7 складається, в тому числі, із 158 передавачів, п'ять з яких встановлено в Житомирській області. Пакет телеканалів буде безкоштовним для глядачів, сигнал передаватимуть у некодованому вигляді. Точна кількість населених пунктів Житомирської області, у яких буде можливість прийому сигналу МХ-7, стане відомою вже після запуску мультиплексу. За попередніми підрахунками фахівців Держспецзв'язку, сигнал мультиплексу покриватиме 90% території України.

Щодо того, які саме канали можна буде дивитися, то це питання вирішуватимуть на конкурсі – його має оголосити Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

На будівництво мультиплексу знадобилося 357 мільйонів гривень.

"Бюджетні гроші не використовувалися – підприємство взяло кредит під гарантії Уряду. Підприємство самостійно повертатиме кредит з доходу від власної діяльності", – йдеться у відповіді на запит Суспільного.

Житомирські новини