RSS
Понеділок, 2 березня 2026, 21:50
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Вже четвертий рік українці тримають оборону на всіх рубежах життя. Під звуки сирен, у нічних вибухах і тривозі буднів ворог намагається зламати нас ракетами й дронами, темрявою та холодом, тиском страху. Та Україна вистоїть, бо є речі, яких не вимкнути жодним ударом: людська гідність, взаємна підтримка, єдність і віра у перемогу.
24 лютого у Житомирі відбулися меморіальні заходи з нагоди четвертої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Жителі області, представники органів влади, військовослужбовці, ветерани, родини полеглих Захисників зібралися, аби схилити голови перед пам’яттю тих, хто віддав життя за свободу, незалежність і майбутнє нашої держави.
Заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський відкриття «Затишного дому» для сиріт та ветеранів війни у Житомирі.
20 лютого в Україні віддають шану Героям Небесної Сотні — людям, чия громадянська мужність, самопожертва та незламність стали моральним орієнтиром для всієї країни. Вони стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та європейського вибору України, назавжди змінивши перебіг нашої історії.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Повертається додому місцевий чиновник, добряче хильнувши з колегами: - Ллл-ллл-люссссся, я ссс-ссс-сеня взагалі не пив! - От...

Житомиряни можуть отримати до 10 мільйонів гривень на вуличну культуру: стартував прийом заявок на гранти УКФ

12.01.2021 11:33

Житомирські новини - Український культурний фонд (УКФ) в партнерстві з ГО «Центр вуличних культур» проводять перший в Україні конкурс ідей проєктів вуличної культури. Загальний бюджет лоту в 10 млн грн буде розподілений між найкращими ідеями з усієї країни (від 100 тис. до 700 тис. грн на один проєкт). Формати можуть бути різними: від відеороликів та графіті до фестивалей і концертів вуличних культур. Організатори до 15 січня чекають онлайн-заявок від представників брейкінгу, хіп-хопу, паркуру, стріт футболу та стрітболу, скейтерів і ролерів, стріт воркауту, стріт денсерів та інших учасників вуличної культури.

Співзасновник «Центру вуличних культур» Єгор Матюхін пояснює: «Я починав як бі-бой ще у кінці 1990-х, коли нас звідусіль ганяли. Я не міг собі уявити, що колись держава буде підтримувати вуличну культуру. Навіть в Європі вулична культура отримує підтримку в рамках більших культурних програм. А в Україні ми в партнерстві з УКФ створили окрему програму вуличної культури і наші колеги з Європи нам тепер по-доброму заздрять. Це великий шанс для спільнот street culture з різних куточків України пропагувати вуличну культуру і змінити свої міста. Багато хто мріє влаштувати фестиваль, збудувати урбан-парк або, наприклад, започаткувати подкаст про вуличні культури. Тепер все це можливо».

«Центр вуличних культур» або Street Culture з 2016 року займається популяризацією вуличної культури серед широких верств населення, робить її частиною міського життя. У рідному Харкові вони відкрили вже три урбан-парки у спальних районах, створивши нові центри тяжіння для місцевих громад, проводять фестивалі та допомагають командам з інших міст України.

«Ми рахували учасників різних активностей, різних напрямків вуличної культури по країні — виявилося, що їх більше мільйона, — розповідає Єгор Матюхін . — Тобто це вже не андеграунд, це частина суспільного життя».

Протягом всього 2020 року тривали переговори з УКФ, результатом яких стало офіційне визнання на державному рівні вуличної культури як частини національної культури і оголошення лоту «Вуличні культури» в межах грантової програми «Культура плюс». Перший етап програми розпочався у листопаді. До 15 січня будь-хто може заповнити невелику онлайн-заявку і подати ідею. Авторів й авторок найкращих заявок запросять до навчання, де допоможуть перетворити ідеї на проєкти.

Навчання потрібне тому, що навіть найкращі ідеї від найдосвідченіших команд стикаються з труднощами при роботі з грантовими заявками, офіційними документами, перемовинами з місцевою владою. «Всього навчать, допоможуть наші ментори», — заспокоює Єгор Матюхін.

Перевагу у конкурсі віддаватимуть ідеям, які

утверджують практики вуличних культур в Україні як невід’ємної складової розвитку молоді, сприяють її культурному та особистому становленню та самовираженню;
інтегрують молодь через вуличні культури в суспільне життя та забезпечують альтернативне культурне дозвілля;
популяризують вуличні культури серед спільноти — публічні події, фестивалі тощо.
Термін подачі анкет — до 15 січня. Для участі треба заповнити аплікаційну форму. Загалом, графік такий:

1 — 12 лютого: навчання авторів найкращих ідей;
15 лютого — 12 березня: подання учасниками аплікаційних пакетів;
1 березня — 3 травня: конкурсний відбір проєктів;
1 червня — 8 листопада: реалізація проектів з моменту підписання Договору про надання гранту, включно з поданням звітності.

Житомирські новини