RSS
Вівторок, 22 квітня 2025, 13:24
Суспільно-інформаційний ресурс громади
На Житомирщині триває весняна кампанія з висадки лісу. Цього тижня на ділянці площею 3 гектари висадили сосну, березу та яблуню. Область продовжує лідирувати в реалізації програми «Зелена країна», і якщо вдасться зберегти темпи, до кінця року по Україні буде висаджено 1 мільярд дерев.
Відбулася 26-та сесія, де ключовим стало затвердження звіту про виконання Програми соціально-економічного розвитку за 2024 рік. Попри війну, минулого року вдалося спрямувати 3,5 млрд грн на оборону та ЗСУ, збудувати фортифікації (понад 2 млрд грн), передати тисячі дронів та сотні авто, укріпити критичну інфраструктуру, підтримати ветеранів, залучити 1,8 млрд грн міжнародної допомоги та забезпечити зростання експорту на 45%. Значні кошти інвестовано в медицину та освіту.
На Житомирщині відбулося виїзне засідання комітетів Верховної Ради. Начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко обговорив з народними депутатами наставництво — важливу форму підтримки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це можливість для дитини мати поруч дорослого друга й порадника, особливо перед виходом у самостійне життя. Під час діалогу напрацювали низку рішень, які дозволять зробити механізм наставництва простим, зрозумілим і безпечним.
Сьогодні, 04 квітня, у Житомирській ОВА відбулася нарада щодо реалізації державної Стратегії ветеранської політики. Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, разом з Міністром у справах ветеранів України Наталією Калмиковою, народними депутатами, а також керівниками громад і районів обговорили найбільш актуальні питання, від яких сьогодні залежить активне та повноцінне життя наших ветеранів.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- - Алло, це пожежна частина? -Так!  - У мене в кімнаті - велика пожежа, рятуйте! - Скажіть, де ви знаходитесь територіально? - У...

Марія Хімич: Про друге засідання Народної ради м. Житомира

27.01.2014 21:57

Щоб зрозуміти те, що відбувалося сьогодні в приміщенні Житомирської міської ради під час другого засідання Народної ради м. Житомира, потрібно було стати глухою та сліпою, щоб відсторонитися від тих рішучих та безглуздих дій багатьох із присутніх, які нагадували стрибки бліх.

У другому засіданні НР узяло участь 16 депутатів із 27 зареєстрованих. Кожен присутній у залі (а городяни заполонили всю сесійну залу) міг виступити завдяки «вільному мікрофону», житомиряни користувалися цим правом переважно для того, щоб емоційно, а часом й істерично, висловити своє ставлення до подій, які сталися в країні. Також у засіданні взяли участь двоє народних депутатів: Геннадій Зубко та Олександр Мирний.

На запрошення НР перед присутніми виступив голова обласної ради Йосип Запаловський. Він закликав до порозуміння та недопущення кровопролиття, намагався прозвітувати про результати минулої сесії обласної ради, проте громадськість у залі не бажала про це чути. Насамкінець Й. Запаловський поінформував, що на вимогу НР у середу, 29 січня, відбудеться позачергова сесія обласної ради, на якій буде прийнято звернення до Президента України та Верховної Ради щодо нинішньої соціально-політичної ситуації в країні.

Щодо декларації НР, яку мала розробити робоча група, то було повідомлено про мету та завдання цього органу влади й те, що його створення не суперечить законодавству. Першочерговими діями НР є утворення муніципальних загонів самооборони, народних рад райдержадміністрацій, антикорупційні відділення, прийняття звернення до депутатів-членів Партії регіонів з пропозицією вийти з неї. А загалом призвання НР, як неодноразово наголошувалося, – забезпечення життєдіяльності городян.

Міський голова Володимир Дебой у сесійній залі так і не з’явився. Пояснили, що він проводить термінову нараду з працівниками «Житомирводоканалу».

Урешті-решт, після двогодинної перерви, було вирішено організувати скликання позачергової сесії міської ради в один день з обласною, тобто в середу, де на порядку денному стоятимуть питання створення загонів самооборони та входження до виконкому кількох активістів житомирського Євромайдану.

У повітрі зависло багато чого: остаточно не дали однозначної відповіді, що таке НР – депутатська група чи об’єднання якогось іншого ґатунку, хто її очолюватиме, а хто – висвітлюватиме її діяльність. І найголовніше: міський бюджет на 2014 рік – коли і хто його затвердить?

До діяльності НР м. Житомира нині прикута увага чи не всієї України: як вона проявить себе? Чи буде ефективною? Якщо так, то це дасть надію на побудову громадянського суспільства, а відтак – зміни нинішньої державної системи.

Проте не варто відразу малювати собі казкові краєвиди з яскравими веселками на обрії: занадто засідання НР нагадують показові рольові ігри, справжня сутність яких – в тіні. Сто літ українського розбрату тільки почалися…

Марія Хімич

Житомирські новини