RSS
Субота, 20 липня 2024, 10:08
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В одній зі шкіл Житомира: «УРА! Канікули!» - кричали вчителя. І, підкидуючи у повітря порфтелі та збиваючи на своєму...

Неля Ковалюк ознайомилася з роботою інклюзивно-ресурсного центру в Житомирі

03.07.2024 23:41

Новини Житомира - Представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській обласній військовій адміністрації Неля Ковалюк відвідала КУ «Другий інклюзивно-ресурсний центр» ЖМР. Вона ознайомилася з роботою центру, новинками та планами на майбутнє, а також побачила, як обладнані приміщення для потреб дітей з різними порушеннями.

«З директоркою центру Аллою Шовтюк ми працюємо понад десять років, організовували та реалізовували спільні інклюзивні проєкти. Ми перші почали говорити про інклюзивну освіту в місті та області. Розуміння не було, м’яко кажучи. Наразі все по-іншому, час диктує свої вимоги. Інклюзія входить у кожен куточок нашого життя», – зауважила Неля Ковалюк.

Крім того, представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю наголосила на важливості підтримки лідерів громадських організацій осіб з інвалідністю у місті та громадах. Вони першими контактують з людьми, дізнаються про їхні потреби та проблеми, тому також потребують психологічної підтримки.

Неля Ковалюк підкреслила важливість відкриття нових інклюзивних груп у професійних училищах.

«Для молоді з різними порушеннями також важливо продовжити навчання після ліцею та здобути робітничу спеціальність, таку як квіткар, ландшафтний дизайнер або помічник кухаря», – наголосила представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю.

На зустрічі також обговорювалися плани на майбутнє щодо розвитку інклюзивної освіти й розширення можливостей для дітей з інвалідністю. Адже важливість створення безбар’єрного середовища не можна переоцінити. Нині інклюзія – це не просто тренд, а необхідність, яка сприяє розвитку гармонійного суспільства, де кожен має право на рівні можливості та підтримку.

Житомирські новини