RSS
Неділя, 16 червня 2024, 09:42
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- - Ой, сіль розсипалася - це на сварку! - Кохана, а може якось обійдеться? - Ні, любий! Я вже налаштувалась

Про результати дослідження води у ставку на території парку «Крошенський» - матеріали Інспекцією скеровано до правоохоронних органів

10.06.2024 14:42

Новини Житомира - 24 травня 2024 року, реагуючи на звернення на телефонну «гарячу лінію» Інспекції про те, що у ставку, який знаходиться на території парку «Крошенський» (м. Житомир), спостерігається явище активного спливання риби до поверхні водойми, фахівці Інспекції здійснили виїзд на місце, де були відібрані проби води для дослідження.


За результатами проведених спеціалістами Відділу інструментально-лабораторного контролю досліджень зафіксовано перевищення нормативів ГДС: по аміаку – у 2,2 рази; залізу – у 2,5 рази; фосфатах – у 1,2 рази; хімічному споживанню кисню (ХСК) – в 3 рази; біологічному споживанню кисню (БСК5) – в 5 разів. Вміст розчиненого кисню у водоймі складав 1,5 мг/л про нормі не менше 4 мг/л.


27 травня фахівцями Інспекції було здійснено повторний виїзд на місце та проведено обстеження прибережної захисної смуги згаданого водного об’єкта з метою виявлення несанкціонованих скидів стічних вод у р. Крошенка.


В ході проведення вказаного заходу було встановлено, що у р. Крошенка впадає безіменний струмок, який бере свій початок від з вул. Сергія Параджанова та виходить на поверхню в районі ліцею №10 (Київське шосе). У подальшому згаданий струмок протікає через територію гаражного кооперативу «Восход» та впадає у р. Крошенка. При візуальному обстеженні струмка спостерігалось сіре забарвлення води з різким фекальним запахом.


З метою встановлення ймовірного факту забруднення водного об’єкта (струмка) спеціалістами відділу інструментально лабораторного контролю були відібрані проби води в районі ліцею №10, гаражного кооперативу «Восход» та в місці впадінні у р. Крошенка для подальшого лабораторного дослідження.
За результатами проведених лабораторних досліджень встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрації:


Ліцей №10 (аміак - 6,1 рази, залізо – 8,4 рази, фосфати – 3,7 рази, ХСК – 25,3 рази, БСК-5 – 60 рази).
Гаражний кооператив «Восход» (аміак - 4,9 рази, залізо – 7,3 рази, фосфати – 3,6 рази, ХСК – 17 разів, БСК-5 – 40 разів).
Місце впадіння у р. Крошенка (аміак - 4,5 рази, залізо – 4,7 рази, фосфати – 3,4 рази, ХСК – 13 разів, БСК-5 – 27,3 рази).


Таким чином, відбувається забруднення води у р. Крошенка.


Оскільки Інспекція не є органом дізнання, а державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища не уповноважені законом проводити досудове (попереднє) розслідування, діяльність по встановленню осіб причетних до порушень природоохоронного законодавства повинні здійснювати органи згідно вимог Кримінального процесуального кодексу України.


У зв’язку з вищевикладеним, з метою повного та всебічного розгляду вказаного звернення, а також встановлення винних осіб та недопущення забруднення водного об’єкта, Інспекцією копії матеріалів, складених за результатами проведеного заходу, скеровано до Головного управління Національної поліції в Житомирській області для вжиття заходів реагування в межах визначених повноважень.

Житомирські новини