RSS
Середа, 15 січня 2025, 12:07
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 8 січня, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом із керівництвом 9-го прикордонного загону провели перевірку стану робіт з посилення оборони державного кордону на території Житомирщини. У ході візиту вони ознайомилися з умовами несення служби прикордонників та роботою засобів спостереження, зокрема тих, що були створені за кошти, виділені Житомирською обласною військовою адміністрацією.
19 грудня у місті Малин розпочав роботу новий майданчик для підтримки бізнесу — офіс платформи «Зроблено в Україні». Це вже п’ятий такий офіс у Житомирській області, відкриття якого є важливим кроком у реалізації загальнонаціональної політики, ініційованої Президентом України.
Сьогодні, 29 листопада, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом зі своєю заступницею Наталією Арендарчук та керівниками структурних підрозділів ОВА провели зустріч із керівництвом АТ «Державний ощадний банк України». Ключовою подією зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю між Житомирською обласною військовою адміністрацією та Ощадбанком.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Десь у Житомирі після чергових реформ уряду країни Дружина чоловікові: - Ти навіщо взяв новий пакетик з чаєм? - У старого вже...

Про результати дослідження води у ставку на території парку «Крошенський» - матеріали Інспекцією скеровано до правоохоронних органів

10.06.2024 14:42

Новини Житомира - 24 травня 2024 року, реагуючи на звернення на телефонну «гарячу лінію» Інспекції про те, що у ставку, який знаходиться на території парку «Крошенський» (м. Житомир), спостерігається явище активного спливання риби до поверхні водойми, фахівці Інспекції здійснили виїзд на місце, де були відібрані проби води для дослідження.


За результатами проведених спеціалістами Відділу інструментально-лабораторного контролю досліджень зафіксовано перевищення нормативів ГДС: по аміаку – у 2,2 рази; залізу – у 2,5 рази; фосфатах – у 1,2 рази; хімічному споживанню кисню (ХСК) – в 3 рази; біологічному споживанню кисню (БСК5) – в 5 разів. Вміст розчиненого кисню у водоймі складав 1,5 мг/л про нормі не менше 4 мг/л.


27 травня фахівцями Інспекції було здійснено повторний виїзд на місце та проведено обстеження прибережної захисної смуги згаданого водного об’єкта з метою виявлення несанкціонованих скидів стічних вод у р. Крошенка.


В ході проведення вказаного заходу було встановлено, що у р. Крошенка впадає безіменний струмок, який бере свій початок від з вул. Сергія Параджанова та виходить на поверхню в районі ліцею №10 (Київське шосе). У подальшому згаданий струмок протікає через територію гаражного кооперативу «Восход» та впадає у р. Крошенка. При візуальному обстеженні струмка спостерігалось сіре забарвлення води з різким фекальним запахом.


З метою встановлення ймовірного факту забруднення водного об’єкта (струмка) спеціалістами відділу інструментально лабораторного контролю були відібрані проби води в районі ліцею №10, гаражного кооперативу «Восход» та в місці впадінні у р. Крошенка для подальшого лабораторного дослідження.
За результатами проведених лабораторних досліджень встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрації:


Ліцей №10 (аміак - 6,1 рази, залізо – 8,4 рази, фосфати – 3,7 рази, ХСК – 25,3 рази, БСК-5 – 60 рази).
Гаражний кооператив «Восход» (аміак - 4,9 рази, залізо – 7,3 рази, фосфати – 3,6 рази, ХСК – 17 разів, БСК-5 – 40 разів).
Місце впадіння у р. Крошенка (аміак - 4,5 рази, залізо – 4,7 рази, фосфати – 3,4 рази, ХСК – 13 разів, БСК-5 – 27,3 рази).


Таким чином, відбувається забруднення води у р. Крошенка.


Оскільки Інспекція не є органом дізнання, а державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища не уповноважені законом проводити досудове (попереднє) розслідування, діяльність по встановленню осіб причетних до порушень природоохоронного законодавства повинні здійснювати органи згідно вимог Кримінального процесуального кодексу України.


У зв’язку з вищевикладеним, з метою повного та всебічного розгляду вказаного звернення, а також встановлення винних осіб та недопущення забруднення водного об’єкта, Інспекцією копії матеріалів, складених за результатами проведеного заходу, скеровано до Головного управління Національної поліції в Житомирській області для вжиття заходів реагування в межах визначених повноважень.

Житомирські новини