RSS
Понеділок, 19 січня 2026, 17:52
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 12 січня, під головуванням начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка відбулося перше у цьому році засідання виконавчого комітету відділення Національного олімпійського комітету України в Житомирській області. Під час засідання було підбито підсумки роботи за 2025 рік.
В обласній клінічній лікарні імені О. Ф. Гербачевського відкрили повністю оновлене приймальне відділення екстреної медичної допомоги. До відкриття долучився начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко долучився до розширеного засідання Уряду, де разом з очільницею Кабінету Міністрів України Юлією Свириденко, керівниками міністерств та колегами з усіх областей проаналізували результати роботи за підсумками 2025 року.
Сьогодні, 26 грудня, 97 родин захисників і захисниць із Житомирщини отримали грошову компенсацію на придбання житла. Загальний обсяг державного фінансування для цих родин становить 223 мільйони гривень.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі на вулиці Михайлівській чутки доходять швидше, ніж SMS... 

Професійний коледж сервісу і дизайну: понад 30 професій — для сучасного ринку праці

04.07.2025 10:15

Кухарі, пекарі, кондитері, офіціанти, продавці... І всі напрямки — під сучасний ринок праці.

У Житомирському професійному коледжі сервісу і дизайну готують спеціалістів громадського харчування, комерційно-торговельної справи, декоративно-прикладного мистецтв.

Завдяки інтегрованим програмам студенти часто здобувають ще й не одну, а дві-три спеціальності одночасно: кухар-кондитер, пекар-продавець, кухар-офіціант, адміністратор-соціальний працівник, швачка-дизайнер...

«Мрію працювати в ресторані. Люблю готувати вареники, суші… та й узагалі без різниці, що саме», — ділиться вступник Вадим Броцький, який обрав професію кухаря.

На кухарів, пекарів, кондитерів — найбільший попит.

У коледжі є приклади відкриття мініпекарень після завершення навчання. Програми розроблені так, щоб випускник мав не лише фах, а й практичні знання, потрібні для створення власної справи.

«Ми навчаємо не лише ремеслу, а й роботі з брендом, клієнтом, упаковкою. Учні вже в процесі навчання бачать себе самостійними фахівцями», — каже Світлана Мосійчук, директорка закладу.

І вже з перших курсів студенти ідуть на практику і заробляють.

У коледжі є три навчально-практичні центри з новим обладнанням: кулінарний, швейний і пекарсько-кондитерський. А ще — «дошка роботодавців», з якої можна вибрати місце для стажування чи офіційної роботи ще до випуску.

Нові відриті професії — кухар закладу освіти (з урахуванням реформи шкільного харчування) і соціальний працівник (у поєднанні з адмініструванням). Програми оновлюються щороку.

Навчання доступне після 9 чи 11 класу. Заклад активно працює з дорослими: перепідготовка, ваучери, короткострокові модульні курси (від 25 до 90 годин), сертифікати на окремі види робіт. І більше ніж 200 видів модульних знань — від приготування суші до шкільного харчування — доступні для охочих.

Уже 8 спеціальностей викладаються за дуальною формою: 75% — це практика на підприємстві.

Вступна кампанія стартувала 15 червня й триватиме до 30 серпня. Якщо деякі групи не будуть укомплектовані, набір продовжать до 1 жовтня.

Це один з найактивніших закладів у сфері профтехосвіти. Живе і розвивається...

Житомирські новини