RSS
П'ятниця, 26 квітня 2024, 02:07
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Сидит девушка в кафе на Михайловской и пьет ароматное кофе. Вдруг подходит к ней депутат и говорит: «Девушка, можно я за...

Що мають знати виборці, які голосуватимуть 26 жовтня?

24.10.2014 23:21

В неділю, 26 жовтня 2014 року, в Україні відбуватимуться позачергові вибори народних депутатів. Про те, що ж потрібно знати виборцю, який прийде на свою виборчу дільницю в день голосування – читайте далі.

Коли голосувати?

Голосування проводитиметься 26 жовтня з 08:00 до 20:00 без перерви. Тобто, виборці, які на 20-у годину прийдуть до дільниці, матимуть право проголосувати. Не забувайте також, що в ніч з 25 на 26 жовтня Україна переходить на зимовий час і стрілки годинників будуть переведені на годину назад.

Де голосувати?

Голосувати можна буде або на виборчій дільниці, до якої Ви відноситеся за місцем своєї реєстрації, або ж на яку Ви тимчасово змінили місце голосування. Якщо Ви самостійно через свій вік, стан здоров’я чи інвалідність не можете з’явитися на дільницю, то маєте право голосувати «на дому».

Який документ дає право отримати бюлетень?

Вирушаючи на дільницю, не забудьте взяти із собою свій паспорт громадянина України. Якщо Ви є особою, недавно прийнятою до громадянства України, то беріть тимчасове посвідчення. Пред’явивши один з цих документів члену ДВК, Ви отримаєте виборчий бюлетень, щоб проголосувати. Ані водійські права, ані студентський квиток, ані різного роду «статусні» посвідчення (пенсійні, службові тощо) не є документом, на підставі якого Вам можуть видати бюлетень. Зверніть увагу, що бюлетень видадуть лише, якщо Ви є у списку виборців! За військовим квитком, за наявності особи в списку виборців на дільниці, бюлетень можуть отримати тільки військовослужбовці строкової служби.

Скільки бюлетенів повинні надати виборцю?

Якщо Ви голосуєте на дільниці, до якої Ви відноситеся за місцем своєї реєстрації («прописки»), то Вам повинні надати 2 виборчих бюлетені: один для голосування у загальнодержавному окрузі (за партію) та один в одномандатному (за кандидата-мажоритарника). Якщо ж Ви тимчасово змінили місце голосування (голосуєте не в населеному пункті своєї «прописки» й за межами відповідного округу), то Вам видадуть лише один бюлетень – для голосування у загальнодержавному окрузі (за партію).

Яка процедура отримання виборчого бюлетеня?

Прийшовши на свою виборчу дільницю та зайшовши безпосередньо до приміщення для голосування, Вам треба буде: 1) знайти табличку з назвою вулиці та номером будинку Вашого проживання і підійти до відповідного столу; 2) пред’явити члену ДВК свій документ, що посвідчує особу та громадянство України; 3) за наявності Вас у списку виборців на цій дільниці – поставити в ньому у відповідній графі підпис про отримання виборчого бюлетеня. В цей час, коли один член комісії надасть Вам можливість підписатися за бюлетень, інший член виборчої комісії має вписати в контрольних талонах кожного з бюлетенів своє прізвище, ініціали, розписатися та проставити номер, за яким Вас внесено до списку виборців на дільниці,. Потім він надасть Вам на підпис бюлетені. Підпишіться у визначеному місці контрольного талону і передайте бюлетені члену ДВК. Після того, як член виборчої комісії відокремить від бюлетенів контрольні талони, Ви можете брати бюлетені і прямувати до кабіни для таємного голосування. Зверніть увагу, щоб безпосередньо на виборчому бюлетені ніхто не поставив будь-які позначки, окрім зазначених вище. Інакше при підрахунку голосів Ваш бюлетень можуть не врахувати.

Немає в списку виборців у день голосування – проголосувати зможете лише за рішенням суду!

Варто пам’ятати, що в день голосування зміни до уточненого списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду. А тому, коли завчасно не перевірили себе в списку виборців і в день голосування виявилося, що Вас туди не включили, то проголосувати зможете лише, якщо покажете рішення суду про включення Вас до списку виборців.

Якщо проти всіх?

На цих виборах у бюлетенях не буде графи «Не підтримую жодного кандидата в народні депутати» чи «Проти всіх». Тож маєте чітко визначатися зі своїм волевиявленням.

Помилились у бюлетені – його можна замінити один раз

Якщо Ви випадково зіпсували виборчий бюлетень або ж помилилися в ньому, то маєте право один раз на його заміну. Для цього Вам потрібно невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав бюлетень, з проханням видати інший. Зазвичай, зразки таких заяв є в комісії. Інший виборчий бюлетень видається тільки в обмін на неправильно заповнений. При цьому, в списку виборців навпроти прізвища виборця, який допустив помилку при заповненні виборчого бюлетеня, уповноважений член ДВК робить відповідну позначку про видачу бюлетеня взамін фактично зіпсованого. Цю помітку член комісії засвідчує своїм підписом.

Чи можна виборцю залишатися на дільниці після голосування?

Вкинувши бюлетень до скриньки, Ви маєте залишити приміщення для голосування. Оскільки виборець може знаходитися на дільниці лише впродовж часу, необхідного йому для здійснення голосування.

Де можна отримати консультації з виборчих питань чи повідомити про порушення?

Виборці Житомира, які хочуть отримати консультації щодо реалізації своїх виборчих прав або ж повідомити про факти порушень виборчого законодавства (підкуп, використання адмінресурсу, «чорний» PR тощо), можуть телефонувати на «гарячу лінію»: (0412)47-26-79, 47-26-80

Дмитро Руденький, газета «Місто»

Житомирські новини