RSS
Субота, 20 липня 2024, 08:28
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі судять чоловіка, який у парку Гагаріна пограбував спортсменів. Розкажіть, підсудний, як ви здійснили...

У Житомирі буде створено 5 осередків для викладання предмету “Захист України”

01.07.2024 16:46

Новини Житомира - За інформацією Департаменту освіти Житомирської міської ради, такі осередки будуть створені на базі чотирьох ліцеїв та Центру легкої промисловості та побутового обслуговування населення.

 

Мета таких осередків не лише навчання молоді основам безпеки та оборони, але й сприяння формуванню патріотичних цінностей та громадянської відповідальності.

 

До такого осередку долучатимуться вихованці з інших навчальних закладів. Навчання триватиме до 8 годин. Це буде повноцінний день, де учні, які приїхали з іншого навчального закладу, проходитимуть навчання предмету “Захист України».

 

Навчальна програма осередків буде складатися з кількох основних блоків:

 

основи військової підготовки: вивчення стрільби, тактики, а також орієнтування на місцевості;
патріотичне виховання: лекції та семінари про історію України, її видатних діячів, а також актуальні питання національної безпеки;
цивільна оборона: навчання діям у надзвичайних ситуаціях, таким як природні катастрофи, техногенні аварії та інші небезпеки;
основи медичної підготовки: навчання надання першої допомоги при травмах, кровотечах, опіках; серцево-легенева реанімація.

Завдяки цим осередкам учні 10-11 класів зможуть отримати необхідні знання та навички для захисту нашої країни та допомоги один одному у складних ситуаціях.

Житомирські новини