RSS
Вівторок, 28 вересня 2021, 15:52
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Керівникам управління та відділу райдержадміністрації та підприємцю-оцінювачу повідомлено про підозру.
Про це повідомляє міський голова Сергій Сухомлин.
Міські голови говорили про можливості та обмеження міст у розв'язанні проблеми централізованого теплозабезпечення.
У результаті зіткнення водій «IVEKO» загинув на місці події. Нині поліцейські встановлюють всі причини та обставини події.
Sergey Levickiy
Стан УПЦ (МП) в умовах воєнної агресії Російської Федерації.

Після анексії Криму з боку РФ та воєнного втручання Росії на Донбасі, питання єдиної православної це...

Микола Череднік
Про вибори

Зовсім скоро закінчиться виборча кампанія. Дуже хочеться, щоб разом із нею закінчилася ера старої по...

Andrey Sobolev
Чи «доросли» Україна та українці до подвійного громадянства?

За Основним Законом нашої держави, в Україні для наших співгромадян закріплено принцип єдиного грома...

Мірон Степанюк
Международная организация InformNapalm бьет тревогу: Россия прямо угрожает независимости и суверенитету Беларуси

В белорусской службе международной организации InformNapalm заявляют, что независимость страны - под...

Irinka Belova
Чому Росія хоче звинуватити Україну в тиску на свободу слова

За роки війни на Сході Україна відчула гострий всебічний тиск агресора, спрямований на формування не...

Житомирські новини
Юрій Опанасюк: Житомир – це моє місто, і я хочу, щоб воно було сучасним, комфортним і красивим!
Юрій Опанасюк: Житомир – це моє місто, і я хочу, щоб воно було сучасним, комфортним і красивим!
Президент України Володимир Зеленський зібрав на енергетичну нараду Кабінет Міністрів, представників НКРЕКП, очільника НАК «Нафтогаз України» та фахівців у галузі економіки, електро- та газової енергетики, щоб вирішити питання із зависокими цінами на газ для українців.
На виконання доручення Президента України, у понеділок, 11 січня, під час наради з керівництвом Міненерго, НАК «Нафтогаз», НКРЕКП, Оператором ГТС та представниками Офісу Президента було напрацьовано два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення. Перший підхід передбачає формування тарифів на газ за формулою “ціна на європейських хабах “мінус” транспортування газу до України”, який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.
Посміхнись  
- Чиновник запізнився на роботу та змушений писати пояснювальну записку: - Я прийшов на роботу о 10-00, а не в 09-00, тому що до 10-00...

У Житомирі на капремонт ліфтів можна отримати компенсацію з місцевого бюджету

21.07.2021 14:25

Новини Житомира - ОСББ та управляючі компанії можуть скористатися правом отримати фінансову допомогу з місцевого бюджету на капремонт ліфтів у багатоповерхових будинках. Для цього закладаються кошти на співфінансування. Цьогоріч передбачено 1,5 млн грн.

До 30 червня управління житлового господарства міської ради приймало заявки. Всього їх подано 17 на загальну суму 2 млн 382 тис.

28 липня о 10:00 конкурсна комісія визначатиме переможця. Андрій Гуменюк, начальник управління житлового господарства міської ради, розповідає, як це відбувається:

«Представник ОСББ чи управителя надає у закритому конверті свою цінову пропозицію на зведений кошторис та довідку з банку про наявність коштів для погашення частини коштом власників квартир.

Для того, аби всі учасники конкурсу були в рівних умовах, розроблено механізм розрахунку, після чого формується відповідний рейтинг на основі дольової участі співвласників багатоквартирного будинку в розрахунку на 1 кв. м. від загальної площі квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку чи окремого під’їзду».

Один будинок може мати декілька ліфтів. Так, у 2020 році у 10 багатоповерхових будинках капітально відремонтували 24 ліфти. Тоді використано було 771 тис. грн бюджетних коштів при передбаченому 1 млн грн.

Порядком визначено, що учасники конкурсу мають право на повторну участь. В управлінні житлового господарства пояснюють чому:

«При складанні дефектного акту голова ОСББ чи управитель керуються необхідністю у проведенні капітального ремонту, вартістю робіт та наявними зібраними коштами. Тобто на одному конкурсі провели заміну, умовно, двигуна, а на наступному - канатів. Зауважую, що ліфт - це об'єкт підвищеної небезпеки. Виробники вузлів та деталей надають гарантію в середньому на пів року. За інтенсивної експлуатації ліфта деталі зношуються і потребують постійного оновлення».

Чи ліфт вичерпав свій ресурс і потребує повністю капітального ремонту або повної заміни, визначає експертна оцінка технічного стану ліфта, яка проводиться після 25 років з дня виробництва. У Житомирі приблизно 1070 ліфтів, більшість з них експлуатуються вже понад 25 років.

Нагадаємо, що з 2019 року приміщення загального користування є спільним майном співвласників багатоквартирного будинку. Житомирська міська рада надає можливість отримати фінансову підтримку, тому в управлінні житлового господарства закликають представників багатоквартирних будинків активніше брати участь у конкурсах.

Житомирські новини