RSS
Понеділок, 20 травня 2024, 19:41
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Телефонує безробітний житомирянин у приймальню місцевого чиновника: — Алло, це приймальня Івана Івановича. Слухаю —...

У Житомирі вагітні та породіллі можуть скористатися послугами кабінету психосоціальної підтримки

23.04.2024 11:23

Новини Житомира - При Житомирському обласному перинатальному центрі продовжив роботу кабінет психосоціальної підтримки для вагітних та породіль. Робота кабінету – надання інформаційно-консультаційних та психологічних послуг фахівцем із соціальної роботи та психологом. Консультації здійснюються у межах реалізації проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

 

Метою роботи кабінету психосоціальної підтримки є сприяння у наданні психологічних та інформаційних консультацій, соціальних послуг для зняття психоемоційного напруження та покращення якості життя, соціальної адаптації у таких категоріях населення, зокрема:

 

вагітні жінки та члени їх сімей;
сім’ї/особи Захисників та Захисниць України;
жінки, де є намір відмови від новонародженої дитини;
жінки, які втратили дитину;
жінки з передчасними пологами;
неповнолітні вагітні/породіллі;
жінки, постраждалі від домашнього насильства;
жінки, які мають схильність до зловживання психоактивними речовинами;
інші категорії різного ступеня вразливості.

Це яскравий приклад міжвідомчої взаємодії, коли чітко прослідковується спільна участь медиків, фахівця із соціальної роботи та психолога. За уваги та співучасті спеціаліалістів вдається покращити ситуацію кожного конкретного випадку. До прикладу, лікар після пологів бачить тривожний стан своєї пацієнтки, інформує про це фахівців із кабінету психосоціальної підтримки. Тоді до спілкування із породіллею підключаються фахівці. Під час консультування проводиться аналіз життєвої ситуації, в ході якого виявляються різні фактори вразливості сім’ї. Це стосується і особливостей побуту, взаємовідносин в родині, переживання втрати, інших психотравмуючих подій, що позначаються на психоемоційному, фізіологічному стані майбутньої матері. Комплексний підхід у відпрацюванні випадку дає можливість лікарю забезпечити збереження, покращення стану здоров’я породіллі та немовляти, не розпорошуючись на психосоціальні питання, які турбують жінку. Психолог дбає про стабілізацію психоемоційного стану жінки. Фахівець із соціальної роботи допомагає вирішити соціально-побутові питання, комунікує та здійснює переадресацію до громади за місцем проживання задля отримання там комплексу соціальних послуг.

 

Фахівці кабінету з березня охопили послугами вже 89 жінок, у яких 84 дитини, надали 242 інформаційно-консультаційні послуги, серед яких 121 – психологічна послуга, а також здійснили 11 переадресацій відносно 11 жінок (в яких 16 дітей) в громади для отримання комплексних соціальних послуг за місцем проживання.

 

Кабінет психосоціальної підтримки працює тричі на тиждень за окремо погодженим графіком на базі КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради. Домовитися про консультацію можна за телефонами: (096) 960-11-48, (067) 335-90-05.

Житомирські новини